To musíte vidieť: Luxusný dom na útese ako vystrihnutý z časopisu

Ohromujúci dom v modernom štýle bol postavený na predmestíTenerife. A ten výhľad!

Ak vás fascinuje život v tzv. „cliff house“ - dome na útese,no život nad oceánom či morom je podľa vás až prílišriskantný a nebezpečný, predstavte si, že existujú aj domy naútesoch, ktoré nevisia nad oceánom. Takýto dom navrhlia postavili aj v Tenerife.

Prečítajte si aj: Kúpeľňová veda: Ako často meniť uteráky?!

Trojpodlažné luxusné sídlo postavili len nedávno, pôvodnýdom bol vo veľmi zlom stave, preto boli architekti nútení hozbúrať úplne. Dom na útese sa rozprestiera na ploche 600 m² – takže miesta je tu naozaj dosť. Nezvyčajný tvardomu bol inšpirovaný tvarom útesu, na ktorom stojí.


Betón je in!

Ako hlavná zložka pri stavbe domu bol použitý betón. Architekti sa snažili zakomponovať hlavne prírodné materiály -pre dlhšiu životnosť domu. Tvary a línie domu sú čisté,priame a preexponované tak, aby toto impozantné sídlovyzeralo moderne a jednoducho. Prevažná časť domu jepresklená, výber okien bol teda tiež dôležitý. Okná od podlahyaž po strop sú pri výhľade, aký má tento dom k dispozícii,samozrejmosťou.

Čisté, minimalistické, moderné

Interiér tohto domu je ladený prevažne do svetlýchjemných a neutrálnych farieb a ako materiál jevo väčšine miestností použité drevo. Celý interiérpôsobí minimalisticky, no zároveň luxusne. Minimalistický dizajnje jedným z architektonických vrcholov 20. storočia. Úsporný,ale pritom stále príjemný.

Prečítajte si aj: Ako ušetríte vďaka umývačke riadu?

Minimalizmus je očarujúci takmer vkaždom priestore. Menší počet či už nábytku alebo doplnkov dákrásne vyniknúť jedinečnej kráse každého kusu. Architekti prinavrhovaní interiéru museli myslieť aj na praktickú stránku,keďže v dome býva sedemčlenná rodina. Okrem dreva použili aj mramor, čo len podčiarkuje pompéznosť tohtosídla na útese.


Aj hostia sú vítaní
Spálne sú rozdelené medzi hlavný dom a prístavbu, ktorása môže využívať ako dom pre hostí. Členovia rodiny majúsvoje izby v obytných priestoroch na prízemí hlavného domu.Obytné priestory v treťom poschodí boli navrhnuté ako "mužskájaskyňa". Na streche sa nachádza impozantná strešnázáhrada.


Luxus nielen vnútri

Exteriér stavby je rovnako moderný a príťažlivý akojeho vnútrajšok. Samozrejme, že nechýba bazén, s nezabudnuteľnýmvýhľadom na rieku, či luxusný hosťovský domček. Záhrada jetvorená predovšetkým trávnikom, ktorý môže rodina využiť napiknik, či záhradné hry. Architekt navrhol aj záhradu v štýlepodobnom domu, tá je moderná a minimalistická. Tento dom jejednoducho architektonický skvost.

Viac fotiek tohto luxusného sídla nájdete v galérii.

Autor: ĽudmilaFocus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia