Vymeňte zvierací pelech za dizajnovú súčasť nábytku

Moderný nábytok pre zvieratá nie je žiadna utópia! Zvierací miláčik je dnes rovnocenným členom domácnosti. Či máte psa, mačku, králika, alebo vtáčiky chcete, aby sa u vás cítili príjemne, lebo aj vy sa vďaka nim cítite šťastnejší. A začať treba od pohodlného „pelechu".

Už nepatrí do kúta

Psie, mačacie pelechy alebo klietky pre drobné zvieratá a vtákov môžu v moderne zariadenom interiéri pôsobiť nevhodne. Dizajnéri našťastie venujú pozornosť i tejto téme a vytvorili nápaditý a pekný nábytok pre zvieratá. Pri jeho výrobe používajú rôzne materiály, ktoré majú zabezpečiť dlhú životnosť a ľahkú údržbu. Okrem dreva a plastu preto používajú i kov. Zvierací nábytok musí vyhovovať potrebám zvieratka a zároveň spĺňať estetické a kvalitatívne nároky. Vďaku tomu ho môžete umiestniť na viditeľné miesto a nemusíte ho skrývať v kúte.

Prečítajte si aj: Zostavte si efektívny nákupný zoznam: funguje a šetrí peniaze 

Štýlové kúsky

Niektoré výtvory na prvý pohľad pôsobia ako skrinka alebo stolík a ich účel poznáte len vy. Stačí otvoriť dvierka a za nimi sa ukrýva mačacia toaleta alebo psia búda. Multifunkčný nábytok je ideálny do menších interiérov. Slúži ako lôžko domácemu zvieraťu a pre vás ako konferenčný stolík alebo kreslo. No zvieracia skrýša môže byť zároveň dekoratívnym kvetináčom.

 

Ozdoba interiéru

Dizajnéri vymysleli nápadité kúsky, ktoré plnia funkciu interiérového doplnku. Dôkazom je posteľ pre mačky a malých psíkov Pei Egg Pod. Podľa veľkosti zvieraťa zvolíte malú alebo strednú veľkosť, vybrať si môžete i farbu. Pelech v tvare vajíčka má originálny vzhľad a je plne funkčný. Vankúšik môžete vyprať a nádobu vyčistiť jemným saponátom a vodou.

Prečítajte si aj: Jeseň začala: Čo mám stihnúť v záhrade ako prvé? 

Neprekáža ani škrabadlo

Mačky milujú lezenie a schovávanie a nábytok pre nich má rôzne podoby. Dôležité je predovšetkým uspokojiť mačaciu vášeň v škrabaní, v opačnom prípade je v ohrození váš nábytok. Bez vhodného škrabadla sa teda nezaobídete. Teraz si môžete zadovážiť dizajnový kúsok, ktorý môže mať podobu konzolového stolíka so širokou plochou na škrabanie a s policou na dekorácie.

 

Aj miniatúry

Pelechy pre mačky a psov môžu imitovať nábytok pre ľudí. Ležadlá, ktoré sú zmenšenými kópiami sedačky alebo manželskej postele, dokonca s nočnými stolíkmi, na ktorých sú misky na krmivo. Ak chcete, môžete svojmu miláčikovi dokonca zariadiť celú izbu kompletným nábytkom v mini vyhotovení ako vyrába napríklad japonská firma Okawa City.

A teraz si všetky dizajnové kúsky, o ktorých sme písali, pozrite v našej galérii!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia