Trend v bývaní: úžasné lofty, ktoré by ste brali hneď

Páčia sa vám lofty? Máme pre vás hneď niekoľko úžasných inšpirácií, ako môže dobrý loft vyzerať. Verte, že toto vám bude závidieť skutočne každý! Lofty sú totiž nielen trendom, ale aj neobyčajne zaujímavým bývaním.

Lofty, zoznámte sa

Slovo loft pochádza z angličtiny a primárne označuje povalu alebo podkrovie, môže však označovať aj horné poschodie domu alebo nejakej továrne - zvyčajne s veľkým, s otvoreným priestorom. Práve veľkým otvoreným priestorom sa vyznačuje loftové bývanie, ktoré neraz vzniká prestavbou továrenských hál, skladov či sýpok.

Prečítajte si aj: Odkladacie priestory v malej kúpeľni, tu máte určite rezervy aj vy 

Loftové byty ponúkajú štedré priestory, ktoré sa členia po poschodiach, zvyčajne jedno až dve, pričom priestor tvorí celok a nie je rozdelený priečkami na samostatné miestnosti. Zvyčajne sa ponechávajú mnohé industriálne prvky, akými sú staré vysoké okná, tehly či kovové časti.

 

Ak vám lofty učarovali, rozhodne sa nimi nechajte inšpirovať, hoci aj pri menšej premene svojho bývania či stavebných zmenách pri budúcej prerábke. Alebo ich priamo zakomponujte do stavby vášho nového bývania.

Top inšpirácie nájdete v našej galérii. A že je ich fakt veľa!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia