Eklektický štýl: Odvážny, drzý a ten pravý pre vás! (FOTO)

Ak hľadáte pri bývaní výzvu, nemôžete vystáť nudu, nechcete riešiť rozpočet, ani keď máte úplne prázdnu peňaženku, tak tu pre vás máme eklektický štýl...

Umožní vám naplno využiť kreativitu, ale i zmysel pre vkus. Poďme spolu zariaďovať v eklektickom štýle!

Pozrite si aj: Wau, dokonalá dekorácia: 5 nápadov ako využiť obyčajné tehly v interiéri

Tí, čo hľadajú zaujímavé štýly, rozhodne vždy zbystria pozornosť, keď majú možnosť nahliadnuť do eklekticky zariadeného bytu. Je to totiž doslova a do písmena pastva pre oči - a neraz aj pre ostatné zmysly. Ide o spôsob ako svojsky, ale s vkusom vytvoriť úplne originálne bývanie.

 

Eklektický štýl mieša navzájom rôzne prvky i obdobia, siaha po mimoriadne výrazných farbách, vzoroch i štruktúrach a spája ich na prvý pohľad bez pravidiel. Neraz skutočne stojí na hrane, jeho základným pravidlom však vždy bude, že vlastne žiadne pevné pravidlá nemá.

Pozrite si aj: Ste bohém, ktorý neznáša pravidlá? Potom je tento štýl presne pre vás!

Chce to čas

Vytvoriť správnu kombináciu predmetov, vecí a priestoru nie je vôbec jednoduché. Možno sa vaše prvé pokusy nebudú naplno zhodovať s vašimi predstavami. Vzhľadom na to, že ide o kombináciu nábytku z klasických období s rôznymi umeleckými alebo vami osobne vyrobenými predmetmi, budete svoju „zbierku" budovať len postupne.

Pozrite si aj: Je pre vás lepšia sprcha alebo vaňa? Poznáme odpoveď!

A je to úplne v poriadku, lebo takto ju budete prispôsobovať svojim aktuálnym potrebám. Pokojne zájdite na „blšák" či do výpredaju, zrenovujte nábytok, ktorý vaša babička dostala ako svadobný dar a pridajte praktické moderné kusy nábytku.

 

Tradičnú farebnosť vyvážte skutočne odvážnymi farebnými kombináciami na stenách alebo textíliách - nakombinujte koberec alebo behúň v štýle etno, na stenu zaveste pestrú mandalu.

Pozrite si aj: Odpadnete: Toto je skutočne nechutný dôvod, pre ktorý musíte mať WC a kúpeľňu oddelene

So štetcom v ruke

Vneste farbu pomocou moderného umenia a vyvážte betónovou podlahou, tehlovou stenou s industriálnym nádychom alebo maľbou priamo na holé, neomietnuté steny. Pridajte aj sošky, drevorezby či iné umenie z rôznych kútov sveta či už viac to tradičné, alebo z rúk domorodých tvorcov.

Pozrite si aj: Ktoré farby vládnu roku 2019 v kúpeľni? Zoberte štetec a vyberte si jednu z týchto!

Pre viac konzervatívnejšie interiéry vrstvite zložité prepracované textílie, starožitné knihy a rôzne vintage i retro doplnky. Nezabúdajte ani na staré gramofóny, rádiá či telefóny, stenu pokojne vyzdobte obľúbeným hudobným nástrojom alebo rovno ich zbierkou.

 

Pri vytváraní eklektického interiéru sa riaďte hlavne svojím vkusom a vlastným pocitom, vytvárate ho pre seba. Je to prostredie, ktoré bude obklopovať vás. A práve tým je tento štýl unikátny, žiadne dve miestnosti nebudú nikdy rovnaké.

Inšpiráciu eklektických interiérov hľadajte v našej GALÉRII. Ako zladiť eklektický interiér, sa dozviete v našom VIDEU.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia