Táto krajina, v ktorej ste určite neboli, inšpiruje celý svet: "Bývajte ako my a budete šťastní!"

Dobrá nálada sa neudeje len tak z čista jasna, musíte na nej pracovať a vytvárať si ju každý deň nanovo!

Bývajte v štýle Mexika!

Bude to zábava! Chcete bývať veselo a milujete farby? Čo takto sa inšpirovať tradičným mexickým štýlom? Áno, je uvoľnený, rozžiari vám celý byt a použiť ho môžete nielen v obývačke. Hravé prvky pokojne preneste do kúpeľne, spálne, kuchyne či na záhradné posedenie. Nie je to nič zložité!

Prečítajte si aj: Túžite po elegantnej a nadčasovej kúpeľni? Vyberte si túto farbu!

Keď sa povie mexický štýl, iste máte hneď pred očami steny vo farbe zeme, sýte žiarivé obkladačky a mnoho prvkov s retro nádychom. Áno, už takmer počujete v ušiach tradičné mexické ľudové tóny. Presne takúto atmosféru môžete vyčarovať aj u seba doma alebo hoci na prázdninovej chate, je to len na vás!

 

Poďme kombinovať

Mexický štýl je typický svojimi jedinečnými kombináciami farieb, tvarmi a koniec-koncov aj materiálmi a typicky stredoamerickými vzormi. Vyberať môžete len z jednej oblasti charakteristickej pre Mexiko alebo si pripravíte priamo doma sýty mix všetkého.

Prečítajte si aj: Takto znížite vlhkosť v kúpeľni rýchlo a účinne

Prvým krokom je nezabudnúť na spájanie tradičných kusov s novšími doplnkami či s prvkami. Vybranému nábytku dodajte patinu alebo siahnite po starších kúskoch. Jednoznačne by mali prevládať prírodné materiály a čo sa nábytku týka, tak drevo v jeho pôvodných odtieňoch.

Prečítajte si aj: Vyskladajte si dvierka kuchynskej linky úplne sami!

Náš tip: Drevené stoly, rustikálne stoličky, truhlice či drevený ozdobný paraván - i tieto kúsky zaraďte do interiéru ladeného v mexickom štýlom. Heslo dňa je „starožitný".

 

Jedinečnosť interiérom dodáte aj tvarmi a kombináciami, nebojte sa vyrobiť si vlastný stôl zo starých dverí, lavicu z dreveného čela postele alebo mozaikové povrchy z pestrofarebných dlaždíc.

Prečítajte si aj: Spravte v kuchyni tieto triky a nebudete ju vedieť opustiť: Totálna zmena

Tie správne doplnky

Ak zvolíte steny vo farbe hliny, terakoty, dočervena alebo v neutrálnejších zemitých odtieňoch, mali by ste strategicky vybrať pestré doplnky. V miestnostiach akými sú kuchyňa a kúpeľňa ozdobte aspoň časť steny vzorovaným obkladom, ktorý priestor farebne zvýrazní, doslova rozžiari až rozospieva.

Prečítajte si aj: Vznikol second hand kuchýň: Chceli by ste kuchyňu z druhej ruky?

Okolo seba môžete naaranžovať typické vázy, keramiku alebo aj farebné misy a taniere s pestrým maľovaním - budú sa krásne vynímať i pri stolovaní. Možno však máte stále pocit, že vám čosi chýba. A máte skutočne pravdu, pretože bez typických mexických rastlín to nepôjde. Kaktusy, juky a agáve môžete nielen pestovať, ich motívy zaraďte aj na textílie alebo formou doplnkov.

Ak si stále neviete mexický štýl predstaviť, inšpirujte sa v našej GALÉRII. Vo VIDEU nájdete skutočný domov zariadený kompletne mexicky. Nádhera, však?

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia