Dizajnové pasce v kúpeľni: Sú pekné na fotke, ale v praxi nepoužiteľné, nedajte sa oklamať!

Toto sú dizajnové pasce, ktoré veľmi rýchlo znenávidíte!

Túžite po modernej dizajnovej kúpeľni? Jednoduché čisté tvary, hranaté umývadlá, dômyselné sprchové systémy, blýskavo naleštené plochy? Tak túto krásu si určite budete užívať. Má to však jeden háčik, o ktorom vám vopred nikto nepovie. Už tušíte?

Ostatní práve čítajú: Ekozáhrada: Málo práce, veľa úžitku

Moderné kúpeľne z rúk šikovného dizajnéra pôsobia na oko mimoriadne lahodne. Pobyt v takejto kúpeľni vás rozhodne bude tešiť funkčnosťou i estetickosťou. Zatiaľ čo na jednej strane spraví dobrý dojem pri každej návšteve, pri dennodennom používaní veľmi rýchlo zistíte, že hranatý dizajn či netypické riešenia spôsobujú aj mnoho problémov.

 

Na čo narážame?

Áno, na udržiavanie čistoty. Ak ste doteraz nemuseli pravidelne upratovať alebo čistiť netypicky tvarované časti sanity a nábytku v kúpeľni, alebo na toalete, môže sa vám veľmi rýchlo stať, že túto pravidelne sa opakujúcu činnosť podceníte. Predovšetkým hranaté umývadlá vytvárajú plochy, ktoré sa vám budú ťažko čistiť od špiny, zvyškov mydla, ale hlavne od vodného kameňa.

Ostatní práve čítajú: Ako vyzerá dom, ktorý Sandra Bullock predala za viac ako 2 milióny dolárov?

Pri vystupujúcich umývadlách počítajte aj so záhybmi, v ktorých sa viac ukladá prach a bežné nečistoty. Kúpeľňa je celkovo veľmi prašné prostredie. Je to spôsobené tým, že sa tu nielen prezliekame, ale aj manipulujeme s množstvom špinavej bielizne. K prachu treba prirátať väčšie množstvo vlasov a telesného ochlpenia, preto je nevyhnutné tieto priestory denne čistiť.

Ostatní práve čítajú: Julia Roberts prenajíma v Amerike hájovňu!

Náš tip: Ostré hrany a sanita s nízkym spádom sa zanášajú rýchlejšie a tiež sa čistia náročnejšie. Ak si chcete tieto práce čo najviac uľahčiť a urýchliť, voľte tvary, ktoré s vami budú „spolupracovať".

 

Pozor na povrchy

Áno, vysoký lesk síce pôsobí impozantne, udržiava sa však omnoho náročnejšie než iné povrchy, napríklad tie matné. Rovnako sú tieto povrchy šmykľavejšie, čo si bude vyžadovať dodatočné protišmykové opatrenia, napríklad v podobe nálepiek či podlahových textílií.

Ostatní práve čítajú: 3 praktické vychytávky ako mať v predsieni VŽDY upratané topánky

Nie je biela ako biela

To už iste viete. Nerobte chybu v podobe oddeleného nákupu sanity len podľa ceny. Sanita v jednej miestnosti by mala byť zladená - týmto dosiahnete nielen rovnaké odtiene, ale aj jednotný dizajn.

Ostatní práve čítajú: Máte vstavanú skriňu v predsieni? Čo ak robíte chybu? Prezradíme vám!

A čo iné materiály?

Odvážte sa poobzerať po iných materiáloch. Aj do kúpeľne môžete umiestniť kameň, ošetrené drevo alebo sklo. Sklenené plochy si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť, navyše ich môžete ošetriť prípravkami, ktoré bránia usádzaniu vodného kameňa. Vďaka nanotechnológiám si tak ušetríte prácu, stačí ich používať raz za tri mesiace až raz za rok - podľa náročnosti vystavenia danej plochy vode.

Inšpirujte sa štýlovými kúpeľňami v našej GALÉRII. Vďaka VIDEU zistíte, ako sa dá prerobiť mini kúpeľňa na poriadne wellness!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia