Ak vás priťahuje TENTO štýl bývania, ste kreatívni a svojskí

Nielen váš účes a šaty prezrádzajú, kým ste. Svedčí o tom aj váš vkus pri zariaďovaní bývania!

Urban style: Bývanie s mestom v srdci

Nemusíte bývať v najznámejšej svetovej metropole alebo v miliónovom meste, aby ste si medzi svoje štyri steny preniesli prvky typické pre mestský urban štýl. Ak vás tento štýl priťahuje, môžeme o vás prezradiť, že ste rozhodne kreatívni a svojskí. A viete to naplno využiť!

Ostatní práve čítajú: Táto vec našich starých mám je opäť v móde: Máte odvahu vrátiť sa v čase?

Urban style alebo mestský štýl je určený pre všetkých, ktorí si zakladajú na svojej individualite. Nekopírujú, sú jedineční a majú odvahu kombinovať prvky, ktoré by ste bežne rozhodne nekombinovali!

 

(Nielen) pre mladých

Nie, ani zďaleka. Môže vyhovovať každej vekovej kategórii - dôležitá je inšpirácia mestskými prvkami a využitie správnej dávky kreativity. Neraz tiež môžete tento štýl vidieť v priestoroch netypických pre bežné bývanie. V urban štýle hľadajte lofty, ale aj sklady či iné veľké priestory.

Ostatní práve čítajú: (FOTO) Dokonalá čierna kuchyňa: Nie je depresívna, je noblesná

Ako spoznáte urban štýl?

Dôraz je na slove kreativita. Hranice, pri ktorých sa zastavíte pri industriálnom štýle, pre tento štýl vôbec neplatia. Kombinujte, skladajte a hľadajte inšpiráciu v rôznych časových obdobiach. Typicky je dobré čerpať nápady a myšlienky v ikonických 50. - 70. rokoch minulého storočia.

Ostatní práve čítajú: Využite úložný priestor v chladiacej zóne v kuchyni

Prelistujte si staré časopisy, naštudujte staré fotografie - mnoho zaujímavých nápadov získate nielen sledovaním západných trendov, minimalizmus v socializme sa vyznačoval zaujímavou estetikou, navyše, dobre zachované kúsky môžete zohnať s menšou dávkou šťastia aj dnes.

 

Nebojte sa nového

Aj keď sa môžete nechať inšpirovať retrom, urban štýl nezaspal v čase. Vďaka kombinovaniu rôznych prvkov do neho efektívne zapojíte najmodernejšie technológie, pričom vôbec nebudú pôsobiť nepatrične.

Ostatní práve čítajú: Čo mať v umývacej zóne v kuchyni, aby ste získali úložný priestor?

Náš tip: Pozor na farebnú škálu. Ak ste skôr milovníkom hippie prvkov a potrebujete mať okolo seba veľa žiarivých farieb, nebude urban štýl pre vás tým pravým orechovým. Farebná škála je menej výrazná, materiály voľte surové, neopracované, rovnako aj doplnky.

Ostatní práve čítajú: Kávovar v kuchyni musí byť. Na čo si dať pozor pri jeho výbere?

Keď už spomíname doplnky, tie sú práve pri urban štýle dôležitým prvkom. Pokojne si vyberte predmet každodennej spotreby, ktorý už neslúži svojmu účelu a vystavte ho ako doplnok. Dobre vám poslúži reklamný pútač, starý bicykel, ale aj vešiak po prababičke. Nekonvenčnosť by mala byť vaša druhá prirodzenosť.

 

Náš tip: Ak chcete zariaďovať v urban štýle, netreba chodiť po obchodoch. Zájdite do výpredaju, na burzu starožitností a hlavne pozorne sledujte inzeráty ponúkajúce nábytok i doplnky za symbolické ceny či za odvoz. Tieto kúsky prosto už nikde inde nezoženiete!

Ak si neviete urban štýl predstaviť, šup do našej GALÉRIE. 

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia