Neuveriteľné! 90. roky sú späť: Ako sa to odzrkadlí vo vašom interiéri?

Trendy, ktoré fičali v 90. rokoch, sú opäť IN. Pamätáte si ešte na ne?

Pamätáte na 90. roky? Áno, aj toto obdobie má svoje typické prvky, ktoré sa s odstupom času opäť vracajú do bytového dizajnu. Ak sú vášmu srdcu blízke, pustite si niektorý z vtedajších obľúbených rádiových hitov či svoj najmilší tínedžerský seriál a začnite plánovať.

Ostatní práve čítajú: Rohová či oválna sedačka? Vieme, ktorá vám doma zlepší vzťahy a podporí komunikáciu

Možno ste boli v 90. rokoch tínedžerom a dnes si pri zariaďovaní svojej domácnosti spomeniete nad starými fotkami či pri sledovaní mládežníckych seriálov na viaceré z trendov tohto pestrého desaťročia. Mnohé z nich sa opäť - s malými zmenami, vracajú do našich interiérov. Necháte sa inšpirovať?

 

Typické drevené kuchyne, hnedý zdobený masívny nábytok, ratan i prútie a všade mnoho, mnoho hnedej. Neodmysliteľné tiež boli drevené obklady, veľa kameňa, skla a chrómu, podľa možnosti hojne geometrických tvarov, hlavne trojuholníkov a ihlanov. Ak sa vám vynorilo v mysli slovné spojenie „podnikateľské baroko", tak ste veľmi blízko k tomu, aby ste naplno vystihli práve toto obdobie.

Ostatní práve čítajú: Kozorožci sú v živote odsúdení na úspech: Aká domácnosť ich bude robiť šťastnými?

Poďme sa pozrieť, ktoré prvky sa opäť vracajú na scénu, a ktoré by sa vám oplatilo mať aj u seba doma. Chcete sa každý deň cítiť ako na romantickej dovolenke? Tak vám do pozornosti odporúčame posteľ s baldachýnom. Ak zvolíte jemné tkaniny, ideálne v bielej farbe, pridáte ozdobné osvetlenie, zladenú posteľnú bielizeň a doplnky tón v tóne, nebudete ľutovať.

Ostatní práve čítajú: Spravte si z nevyužívanej pivnice herňu, saunu, kino alebo fitko

Z materiálov sa do interiéru vracia znova prútie a ratan. Rozhodne by ste ich nemali nechávať len na terase, záhrade alebo na balkóne. Kreslá, stolíky či doplnky z týchto tradičných materiálov svoje čaro prosto nestrácajú. Odporúčame ich kombinovať s retro kúskami vo vašej zbierke.

 

Žiarivoružová a ostatné pastelové farby

Pamätáte na ne? Áno, začiatok 90. rokov sa niesol v žiarivých neónových farbách. Dnes ich premeňte na mätovúzelenú, fialovú a krikľavejšie odtiene modrej. Inšpirovať sa možno aj základnými farbami, ktoré sa vo veľkom využívali napríklad pri obkladoch.

Ostatní práve čítajú: Dámy v znamení Kozorožca majú prehľad i štýl: Toto sú veci, ktoré musíte mať v byte

Hnedá je nová čierna

Áno, rozhodne. Farba, na ktorú sa neoprávnene takmer zabudlo. Tentoraz ju však nepotrebujeme v nevkusných tmavých odtieňoch na falošnom masívnom nábytku. Naopak, môže byť štýlová a jednoducho kombinovateľná na mnoho spôsobov. Čo takto orámovať hnedé plochy bielou alebo pridať hnedé textílie s jemným leskom?

Nahliadnite do našej GALÉRIE a inšpirujte sa ako zariaďovať. Zabavte sa a vo VIDEU si pripomeňte módu z týchto rokov.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia