Ošumelé a tuctové vodovodné batérie sú OUT: Pozrite na tieto 3D nádhery

Musíte rodinu naháňať, aby si po každom príchode domov či pred jedlom umyli ruky? S nápaditými vodovodnými batériami sa hygiena stane zážitkom, ktorý si nenechajú utiecť.

Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko skvostov, ktoré vám vnuknú neodbytnú myšlienku, že v kúpeľni potrebujete novú batériu... Technológia 3D tlače rozšírila možnosti dizajnu. Fantáziu návrhárov už nemôže nič zastaviť a naplno sa prejavuje aj v oblasti kúpeľňového príslušenstva.

Prečítajte si aj: Jesenné lístie je lacná, a pritom dokonalá dekorácia!

Vodovodné batérie, ktoré „vytlačila" 3D tlačiareň, vás ohromia krásou a v kúpeľni budú neprehliadnuteľné. Batérie majú do detailov premyslený tvar, takže ulahodia aj najnáročnejším užívateľom.

 

Shadowbrook

Výrobca DVX vytvoril trojicu 3D kúpeľňových batérií - Shadowbrook, Trope a Vibrato. Sú vytlačené z kovu, ručne dokončené a vyleštené do dokonalosti. Vysoká pevnosť zliatiny umožnila vytvoriť rôzne štruktúrované detaily, napríklad zložitú mriežku alebo rozdeliť vodovodné teleso na štyri až devätnásť dielov.

Prečítajte si aj: Najmäkšia deka na svete! Vyrobte si ju sami s naším fotopostupom

Najpôsobivejšia je batéria Shadowbrook, ktorej stupňovitý povrch pôsobí akoby tekutý kov postupne tuhol. Z jednoduchého tela sa prúd vody delí do 19 vodných ciest, ktoré sa na záver spoja do celku.

Prečítajte si aj: Máte pocit, že vášmu interiéru niečo chýba? Siahnite po tomto modernom osvetlení

Pre milovníkov minimalizmu

Špičkoví dizajnéri z Kohler Kallista vytvorili 3D batériu Grid, ktorá získala cenu „Best of Show" na výstave Kitchen & Bath Industry Show (KBIS) 2018. Batéria má minimalistické, ale elegantné línie. Búra predstavy o tradičnej vodovodnej batérii, pretože táto má len obrysy. Až človek rozmýšľa, kadiaľ vlastne prúdi voda? Voda prúdi po stranách, stretáva sa v strede a „kohútiky" majú tvar kociek.

 

Ikonická nemecká batéria

Nemecký výrobca sanity Grohe renovoval imidž svojich dvoch populárnych batérií pomocou technológie 3D tlače. Výsledkom je batéria Allure Brilliant Icon 3D zo 0,006 milimetrov hrubých 4700 vrstiev ocele. Ostré plynulé línie dizajnu mu dodávajú aerodynamický vzhľad, ktorý sa zdá byť inšpirovaný futuristickou vesmírnou loďou.

Prečítajte si aj: Čo s toľkou bižutériou? Šikovné gazdinky nám prezradili najlepšie tipy

S efektným prúdom vody

Deca 3D batéria je skutočný skvost. Je vytlačená z nehrdzavejúcej ocele a jej prepracovaný geometrický vzor je nesmierne príťažlivý. Hustá mriežka tvoriaca telo prekvapí užívateľa aj tým, že prúd vody imituje tento tvar.

Prečítajte si aj: Vyrobte si romantickú krhličku. Fotopostup krok za krokom!

2 v 1

Medzi produktmi svetových výrobcov sa nestratí ani táto „obyčajná". Vyšla z dielne absolventky švajčiarskej univerzity ECAL Alice Spieserovej, ktorá do nej skĺbila dve funkcie. Batéria totiž slúži aj ako fontánka na pitie priamo z dýzy. Down Up má dva otvory, jeden smeruje dole ako konvenčná batéria a druhý smeruje nahor. Keď položíte prst na spodný otvor, voda vychádza z fontány na pitie.

Wau, pozrite si tieto moderné skvosty v našej GALÉRII. Nájdete tam aj vodovodné batérie, ktoré nie sú 3D, ale sú rovnako nápadité.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia