TOTO sú najkrajšie budovy sveta: Už ste videli aspoň jednu?

Bláznivé a krásne budovy, ktoré sa zaručene oplatí vidieť.

Ak vás už nudia „klasické" dizajny budov, ktoré možno vidieť v každom väčšom meste či v metropole sveta a máte už „okukané" aj všetky známe dominanty v rôznych kútoch našej planéty, mali by ste zbystriť svoju pozornosť. Architektúra rozhodne nemusí byť nuda, ako dokazujú napríklad tieto zaujímavé a veselé budovy. Veď len pozrite!

Pozrite si aj: Toto je 5 najkrajších kúpeľňových inšpirácií: Osvojte si ich aj vy

Nájsť ich možno po celom svete, niektoré sú však bližšie, než ste tušili. V každom prípade, ak budete mať možnosť, niektorú z nasledujúcich budov určite navštívte. Architekti, ktorí stoja za týmito dielami, sa s poriadnou dávkou humoru i dôvtipu pohrali so svojimi návrhmi, ktoré takto každý deň spríjemňujú svoje okolie.

 

Živá reklama

Čo môže byť lepšie, než použiť hlavný výrobný artikel ako inšpiráciu pri návrhu centrály firmy? Presne takto sa rozhodla americká spoločnosť The Longaberger Company, ktorá v Newarku vyrába košíky. Dave Longaberger, zakladateľ spoločnosti, má rozhodne zmysel pre vtip i dobrú reklamu. Čo poviete, chceli by ste takéto pracovisko?

Pozrite si aj: Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Poďme sa však pozrieť o čosi bližšie, konkréte do francúzskej horskej dediny Odeillo. Práve v nej stojí budova, akých neuvidíte na svete veľa. Ide totiž o tzv. slnečnú pec. Budova má na sebe umiestnené parabolické zrkadlo, ktoré zbiera slnečné svetlo a chýbať nesmú ani početné laboratóriá a kancelárie. Slúži totiž na skúmanie správania sa látok pri extrémnom zahriatí a rôznym experimentom.

Pozrite si aj: Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

Od vedy sa poďme pozrieť na umenie

Aj keď sa moderné umenie nemusí páčiť každému, niektoré z nápadov dokážu byť skutočne osviežujúce, zaujímavé alebo dokonca dych vyrážajúce. Vo viedenskej štvrti MuseumQuartier máte možnosť navštíviť zaujímavú budovu Moderného umenia. Už tak zaujímavú dominantu štvrte v minulej dekáde zdobil aj „dom hore nohami" z dielne rakúskeho umelca Erwina Wurma.

 

Ak ste ho tam nestihli obdivovať, nájdete ho priamo v našom hlavnom meste, kde trvalo zdobí jednu z administratívnych budov takmer v centre metropoly. Už ste ju pri svojej návšteve Bratislavy videli?Aj v susednom Poľsku majú niekoľko zaujímavostí.

Pozrite si aj: Dobre vám radíme, tieto chyby pri prerábke kúpeľne nerobte!

Úsmev na tvári a možno aj menšie točenie hlavy vám pripraví Krivý domček, ktorý vznikol na základe kresby v meste Sopoty. O tom, že poriadne pokrivený a roztancovaný domček budí pozornosť, netreba pochybovať. Môžete si v ňom nakúpiť, zahrať, najesť sa a dokonca v ňom sídli aj mieste rádio.

Potešte sa úchvatnosťou týchto diel v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia