Fotka predáva: 9 trikov ako urobiť profi fotku, ktorá váš dom predá okamžite!

Predávate nehnuteľnosť? Urobte takéto profi fotky a pôjde to rýchlo.

Pozreli ste sa niekedy na fotografiu krásneho interiéru v časopise a spýtali sa, prečo váš domov nevyzerá takto? Pravda je, že ani obdivované izby v skutočnosti takto nevyzerajú - upravili ich pred fotením profesionálni štylisti.

Prečítajte si aj: Vieme, ktoré dve farby kuchynskej linky sú NAJLEPŠIA kombinácia

Dôvod je jednoduchý: to, čo vidíme v skutočnosti a cez objektív fotoaparátu, je iné. Krásne upravené interiéry niekedy pôsobia cez šošovku prázdne a nezaujímavo a úlohou štylistu je vhodným spôsobom ich upraviť.

 

Fotka predáva

Štylista nabehne s rôznymi „rekvizitami", ktorými interiéru dodá ten dych berúci vzhľad, ktorý vás núti povedať si, že chcete presne toto. A to ešte nespomíname, že vo fotoshope môže fotograf zmeniť odtieň stien, aby vyzerali žiarivejšie, jasnejšie, lepšie. Pri predaji nehnuteľnosti sú správne fotky impulzom, na základe ktorého kupec prejaví záujem. Preto vám posúvame niekoľko trikov, ktoré používajú profesionáli.

Pozrite si aj: Jój, dámy, dávajte si pozor na toto znamenie: Flirty má totiž v krvi!

Zbavte sa neporiadku

Prvou a pravdepodobne najdôležitejšou vecou je odstrániť neporiadok. Všetko voľne položené na stole, stoličkách, kuchynskej linke alebo skrinkách pred fotením ukryte. Pre istotu i časopisy, diaľkové ovládače, kuchynské pomôcky a drobné spotrebiče (s výnimkou kávovaru), detské hračky - všetko, čo je súčasťou vášho bežného každodenného života. Tieto predmety sú znakom, že v domácnosti sa žije, ale na potenciálneho kupca nepôsobia lákavo.

Mohlo by vás zaujímať aj: Nerozhodné Váhy musia mať v byte veci, ktoré im dodajú istotu: Sú to tieto 2

Poriadne upracte

Špinavý interiér je pre vyhotovenie prezentačných fotografií absolútne neprijateľný. Skôr ako stlačíte spúšť, musíte zaručiť, aby na nábytku ani na iných povrchoch, najmä na podlahe, neboli žiadne škvrny, prach alebo nečistoty. Keď sa v domácnosti žije, je to dosť náročná úloha, preto profesionáli odporúčajú utrieť povrchy tesne pred fotením.

 

Upravené tkaniny

Každý štylista má so sebou žehličku a naparovačku a pred fotením ňou prebehne textílie, ktoré budú v zábere, aby boli dokonale hladké. Záclony, závesy, vankúše, dokonca i čalúnenie na sedačke dostanú primeranú starostlivosť. Keď má sedačka najlepšie obdobie už za sebou, radšej cez ňu prehoďte dekoratívnu deku a naaranžujte vankúše.

Ostatní práve čítajú: Otvorenie showroomu výdatný dážď neprekazil

Čerstvé kvety

Dobrý interiérový dizajnér vie, aké sú kvety dôležité. Nájdete ich na každom profesionálnom zábere. Čerstvé kvety dodávajú fotografiám (a miestnostiam) život a farbu a môžu byť všade - na konferenčných stolíkoch, jedálenských stoloch, nočných stolíkoch.

Prečítajte si aj: 3 nápady, ktoré vylepšia izbu vášho školáka a dokážu ich spraviť aj sami!

Dekoratívne boxy

Jednou z bežných rekvizít štylistov interiérov sú dekoratívne boxy. Dokážu totiž vyplniť prázdne miesta. V reálnom živote sú skvelé na uloženie drobných predmetov. Dekoratívne boxy sú dostupné vo všetkých druhoch štýlov a farieb, určite nájdete vhodné aj do vášho interiéru.

 

Umelecké diela

Prázdne steny nevyzerajú na fotografiách lákavo. Preto v mnohých prípadoch musia štylisti priniesť niekoľko umeleckých diel, ktoré vyplnenia prázdny priestor na stene a pridajú farby. Môže ísť nielen o obrazy, ale aj o fotografie či plagáty.

Kliknite si aj na: Hups, nestihli ste to? Nevadí, aj zo suchej tekvice sa dá urobiť nádherná dekorácia, aha!

Štýlové police

Police toho unesú veľa, dôležité však je, aby neboli preplnené, lebo potom pôsobia chaoticky. Na profesionálnej fotografii však musia vyzerať štýlovo. Inšpirujte sa zábermi v časopise, všetky police sú upravené a knihy sa vyvážene striedajú s drobnými doplnkami a kvetmi.

Prečítajte si aj: Koniec míňania peňazí na oblečenie: TÁTO vec z kuchyne za pár centov to vyrieši

Ďalšie koberce

Nie je nezvyčajné, keď príde štylista a nahradí koberček majiteľa niečím väčším alebo farebnejším. Koberce v neutrálnych farbách vyzerajú v skutočnosti veľmi dobre, ale na fotografii nevyznejú. A preto ich treba oživiť - použite menší výraznejší koberček, ktorý navrstvíte na pôvodný.

 

Umyte okná

Pred fotografovaním akejkoľvek miestnosti musia byť okná naozaj čisté. Profesionáli pri fotení používajú aj umelé osvetlenie, ale znečistené okná vedia záber znehodnotiť. Len málo fotografií miestnosti môžete urobiť tak, aby sa na nich neobjavilo okno, preto ich odporúčame poriadne umyť.

Ako vhodne naaranžovať svoj interiér si môžete pozrieť v GALÉRII.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia