Súboj štýlov: Vidiecky alebo priemyselný? Pozrite si, ako bývajú iní (FOTO)

Rozdiel medzi vidieckym a priemyselným štýlom alebo aj - keď dvaja robia to isté, nie je to to isté...

Asi takto by sme mohli začať článok o porovnaní vidieckeho a priemyselného štýlu. Obidva totiž používajú staré opotrebované drevo, ručne vyrobené alebo recyklované kúsky. A predsa je výsledok odlišný.

Prečítajte si aj: Chceli by ste bývať v barndomíniu? Ide o nový štýl bývania, pre ktorý by ste sa upísali aj diablovi!

Aký je vidiecky štýl?

Na vidieckom štýle je skvelé, že je pohodlný, jednoduchý a funkčný. Tkaniny sú textúrované, prešívané, vzorované, ktoré ho zútulňujú. Alfou a omegou sú prírodné materiály, kameň a drevo, ktoré môžete kombinovať. Výborne k nim pristanú farby ako hnedá, krémová, béžová či neutrálna sivá, biela, ale aj zelená. Na vidieckom štýle je zaujímavé, že má množstvo variánt podľa krajiny, z ktorej pochádza, modernú i rustikálnejšiu podobu.

 

Aký je priemyselný štýl?

Netradičný a originálny vystihuje presne podstatu priemyselného štýlu. Rád používa zariadenie, ktoré je bežnou súčasťou tovární, výrobných podnikov, skladov. A nezriedka ide o zmes továrenského odpadu a recyklovaného materiálu. Vystačí si s minimom nábytku, obľúbená je najmä kombinácia dreva a kovu.

Prečítajte si aj: Ošumelé a tuctové vodovodné batérie sú OUT: Pozrite na tieto 3D nádhery

Zariadenie pokojne môže vyzerať, že už má najlepšie časy za sebou, nebojte sa použiť staré priemyselné lampy, súčiastky zo strojov či palety. V interiéri sa objavujú bok po boku kovy, kameň, betón a neopracované steny či už odhalená tehla, alebo efekt popraskanej omietky. Okrem bielej sú pre neho typické tmavšie odtiene farieb - sivá, čierna, hnedá.

Prečítajte si aj: TOTO sú najkrajšie budovy sveta: Už ste videli aspoň jednu?

Pre koho je ktorý určený

Vo všeobecnosti vidiecky štýl viac uprednostňujú ženy a konzervatívnejšie typy ľudí. Priemyselný štýl viac vyhľadávajú mladí ľudia a muži. Ale výber toho-ktorého prezrádza veľa aj o ľudskej povahe. V interiéri zariadenom vo vidieckom štýle sa cítia dobre rodinne založení ľudia, ktorí si ctia tradície.

 

Obdivujú zručnosť remeselníkov, vážia si kvalitu výrobkov zo „starých čias". Majú dobre vyvinutý zmysel pre detail a dokážu citlivo kombinovať dekorácie, ktorými sa vidiecky štýl priam hemží.

Prečítajte si aj: Radi sa pozeráte na pekné veci? Toto je 9 tipov na najlepšie jesenné výlety

Len pre odvážnych?

Priemyselný štýl rozhodne nie je pre každého. Potrebujete mať odvahu a predstavivosť. Ľudia, ktorí sa orientujú na priemyselný štýl, neznášajú škatuľkovanie a „stádovitosť", radi si idú svojou vlastnou cestou. A toto všetko im industriálny štýl umožňuje. Viditeľná elektroinštalácia, vodovodné rúry a betónová podlaha by „vidiečanov" šokovali, ale dokonale vystihujú nespútanú dušu „priemyselníka".

A teraz si pozrite našu GALÉRIU a porovnajte, ktorý interiér chytil viac za srdce vás.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia