Wau: Jungalow je nový štýl bývania, kde je viac rastlín ako nábytku (FOTO)

Kreatívne hlavy sa nevzdávajú a v oblasti bývania prinášajú stále niečo nové a svieže. Súčasným trendom je jungalow!

Určite ste zachytili, že vznikol nový interiérový štýl - jungalow. Jeho autorkou je dizajnérka Justina Blakeney. Podstatou štýlu je mix starého, nového, folklórnych prvkov z celého sveta a množstva zelených rastlín. Označenie jungalow vzniklo zmixovaním slov jungle (džungľa) a bungalow (typický bengálsky jednoposchový dom).

Pozrite si aj: Toto je 5 najkrajších kúpeľňových inšpirácií: Osvojte si ich aj vy

Farby, vzory, rastliny

Svojím spôsobom je jungalow odnožou bohémskeho štýlu, pretože hýri farbami, ale aj vzormi a nad všetkým kraľujú izbové rastliny. Možno na prvý pohľad pôsobí divoko, je však veľmi útulný, príjemný, živý a multikultúrny.

 

Smelo môžete kombinovať farby i vzory, staré s novým, lokálne so zahraničným. Jungalow praje dekoráciám či suvenírom z cudzokrajných dovoleniek. Tento interiérový štýl je prosto veľkoryso maximalistický.

Pozrite si aj: Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Všade samé kvety

Časy, keď izbovky okupovali parapetné dosky, sú preč. Jungalow ich pretlačil do celého interiéru a čím ich je viac a sú väčšie, tým lepšie. V zariadení interiéru nehrá zeleň druhé husle, ale je jeho plnohodnotnou súčasťou.

Pozrite si aj: Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

S veľkými rastlinnými solitérmi dokážete opticky predeliť jednotlivé zóny v otvorenom priestore i vyplniť prázdny kút. Rastlinné motívy sa objavujú aj na obrazoch, doplnkoch, textíliách či tapetách, jednoducho, je to džungľa! Justina Blakeney má vo svojom dome až 52 izbových rastlín.

 

Aký nábytok?

Pri zariaďovaní v štýle jungalow máte voľnú ruku. Orientujte sa najmä na prírodné materiály. Môžete použiť retro nábytok z päťdesiatych až sedemdesiatych rokov, staré prútené kreslá, bistro stoličky, kovové lampy i krištáľové lustre a určite nesmú chýbať vzorované koberce a prikrývky. Leňošiť môžete v závesnom alebo hojdacom kresle, či v obrovských vankúšoch.

Pozrite si aj: Dobre vám radíme, tieto chyby pri prerábke kúpeľne nerobte!

Pre originálnu osobnosť

Jungalow štýl nie je pre každého, ale úplne skvelo sa v ňom cítia ľudia, ktorí milujú zeleň, farby, množstvo doplnkov a radi tvoria a pretvárajú veci vlastnými rukami. Zaujímavé kúsky nábytku totiž nájdete na burzách alebo blších trhoch, stačí im dať nový náter alebo namontovať zaujímavé úchytky. Nebojte sa miešať starožitnosti a nábytok z rôznych období a kultúr.

Stále si tento štýl neviete predstaviť? Pozrite si ho v našej GALÉRII!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia