Je to možné? Takúto fádnu izbu za necelú stovku premeniť na 4-hviezdičkový interiér?

To, čo dokázala táto žena, je obdivuhodné. Takto vyzerala izba na prenájom, keď si ju Diana prišla prvýkrát pozrieť.

Neodradilo ju to

V miestnosti bol len strohý nábytok - sedačka, dva stolíky, staré hojdacie kreslo, podlahová lampa a šedý koberec. Dianu to však neodradilo. Povedala si, že dôležité je, že základ, teda steny a podlaha sú v poriadku, s ostatným sa dá vždy niečo urobiť.

Najskôr sa pustila do stien

Hneď po podpísaní dohody a nasťahovaní vymaľovala časť steny jemnou fialovou farbou a do stredu nalepila pás tapety s motívom obrazov a rámov. Podobne skrášlila aj ostatné steny. Celé ju to nestálo ani 10 eur.

Prečítajte si aj: Premena obývačky: Z chaosu štýlová izba

Úplne iná sedačka

Potom kúpila zopár vankúšov s veselými a farebnými motívmi. Tie zmenili sedačku na nepoznanie. Niektorými z nich doplnila aj na hojdacie kreslo. Ani to nebola položka, ktorá by „zatočila" s jej rozpočtom.

 

Šikovné triky

Diana vedela, že každá izba sa dá jednoducho skrášliť pomocou textílií, ktoré si navyše kedykoľvek môže vziať so sebou. Okrem vankúšov preto kúpila aj závesy, ktoré zladila s farbou sedačky a koberca. Textílie kúpila vo výpredaji a spolu ju stáli asi 18 €.

Prečítajte si aj: Premena obývačky: Z bežnej je skvelá! 

Minivýstavička

Trochu viac zručnosti a aj financií si vyžadovala výmena dvierok. Zvolila si biele, sklenené, za ktorými vystavila rôzne vázy, poháre a iné praktické veci do domácnosti. Izba vyzerala zasa o trochu lepšie a to do dvierok investovala necelých 30 €.S montážou pomohol kamarát zadarmo.

 

Takto sa šetrí

Bonbónikom pri tejto premene bola veľká váza plná živých kvetov, ktoré miluje a vždy rozvoňajú celú miestnosť. Váza hoci je veľká, nebola drahá, pretože ju v predajni objavila medzi poškodeným tovarom s 50 % zľavou. Taburetku si urobila sama z kartónu a ušila na ňu poťah. Vďaka vlastnej šikovnosti ušetrila aj na tom.

Prečítajte si aj: TOTÁLNA PREMENA: Zo starej chalupy kráska na pohľadanie 

1 izba 3x inak

Ak by Diana zatúžila po zmene, šetky veci, ktorými si izbu dozariaďovala sa dajú ľahko vymeniť, a navyše, po skončení prenájmu si ich môže zobrať so sebou. V našej galérii si môžete pozrieť ešte 2 ďalšie spôsoby ako sa dá ešte izba zariadiť. Je to nenáročná premena, akú bez problémov as malým rozpičtom určite zvládnete aj vy!

Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii.

Pripravila: Daniela Mýtna

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia