Už dosť tuctového nábytku z obchodov, ktorý má každý: Vyskúšajte TÚTO krásu!

Krása neopracovaného dreva vás očarí, presvedčte sa na vlastné oči.

Hľadáte originálny nábytok? Drevo vo svojej prirodzenej podobe dokáže pôsobiť silným dojmom. Naplavené drevo, konáre, pne stromov, dosky so „živými" hranami sú to pravé, čo váš interiér potrebuje.

Pozrite si aj: Existujú 3 veci, ktoré vám oživia kuchyňu a stačí vám na ne len pár eur

Drevo je nenahraditeľné a hoci existujú jeho imitácie z iných materiálov, originál ostáva originál. Má svoje pevné miesto v modernom i v klasickom interiéri, vnáša do neho pocit istoty, zázemia a tepla. Prirodzená kresba a štruktúra nevtieravo dotvára príjemnú atmosféru.

 

Naplavené drevo

Ošľahané vetrom, vybielené slnkom, ohlodané vodou a s prirodzenými tvarmi je surové drevo to pravé, ak hľadáte niečo nevšedné. Potom už stačí zapojiť kreativitu a nájsť mu vhodné miesto a využitie.

Ostatní práve čítajú: Sú lepšie vstavané spotrebiče alebo voľne stojace? Poznáme odpoveď!

Neopracované drevo v podobe konferenčného, konzolového stolíka, jedálenského stola alebo dosky pod umývadlo, to je len zopár nápadov. Samozrejme, pre zachovanie dlhodobo krásneho vzhľadu a ochranu pred vlhkosťou je i toto drevo ošetrené impregnáciou.

Prečítajte si aj: Špatia vám kuchyňu elektrické zásuvky? Toto je 24 nápadov, ako ich skryť

„Živé" hrany

Nábytok z dreva s prirodzenými krivkami pristane rustikálnemu, modernému i minimalistickému interiéru. Určite nenájdete dva rovnaké kúsky, ide o jedinečný originál. Každý strom totiž sformovala príroda do inej podoby. Praskliny, hrče a škvrny nie sú kazy, ale naopak. Zvyšujú estetickú hodnotu nábytku, ktorý vzdáva hold prírode.

 

Celé časti stromov

Nábytkoví dizajnéri sa pri tvorbe radi inšpirujú prírodou. A niekedy idú naozaj priamo k zdroju. Presne ako pri lavičke z dreva, z ktorej priamo vyrastajú konáre stromu, ktorú vytvoril Benjamin Graindorge.

Pozrite si aj: Nový trend: Kuchyne, ktoré nie je vidieť! Toto si fakt pozrite

Neprehliadnuteľná je tiež nápaditá polica na knihy z opracovaného kmeňa dreva alebo stôl z polovice guľatiny so sklenenou doskou. Dizajnér Willi Bruckbauer z kmeňa stromu vytvoril úžasný kuchynský ostrov, jednu časť ponechal v pôvodnom stave, druhú upravil a osadil na ňu kamennú pracovnú dosku.

Mohlo by vás zaujímať aj: Svetoznámy dizajnér kuchýň radí: Vďaka týmto tipom budete mať kuchyňu vždy upratanú

Mix materiálov

Nábytok z dreva ladí aj s ďalšími druhmi materiálov, ktoré rozširujú jeho využitie v rôznych štýloch interiéru. Najčastejšie ide o sklo, kov, betón či živicu. Výsledkom nevšedných materiálových kombinácií sú nádherné jedálenské stoly, stojanové lampy, rámy zrkadiel, lustre, vešiaky alebo taburety a stoličky. Interiér s takýmto nefalšovaným kusom dreva zaručene nebude tuctový...

 

Riešenie na mieru

Ak neviete nájsť v obchodoch presne to, čo hľadáte, vyrobte si to sami. Všetko, čo potrebujete, sú kusy naplaveného dreva, samorast alebo drevená doska. Je len na vás, čo z nich stvoríte. Úchvatný výsledok docielite, ak dosku s nepravidelnými hranami jednoducho zavesíte na stenu ako policu alebo ju použijete ako dosku pod umývadlo.

Lepšie raz vidiet ako stokrát počuť, preto sa presvedčte o kráse surového dreva v našej GALÉRII!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia