Návrhári vybrali trend pre rok 2020: Víťazom sa stal nádherný vzor s názvom paisley

Vyskúšajte v interiéri vzor paisley, určite to nebudete ľutovať!

Neviete, ako vyzerá vzor paisley? Určite ste sa s ním už stretli, pod názvom kašmírový vzor zažíval najväčšiu popularitu v búrlivých šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch. S obľubou ho nosili na oblečení hippies - deti kvetov. Originálny a nápaditý vzor slávi veľký návrat a rozhodne sa nestratí ani v dnešnom svete módy a interiéru.

Pozrite si aj: Vieme, ktoré dve farby kuchynskej linky sú NAJLEPŠIA kombinácia

Osviežujúci kvetinový mix

Štylizovaný kvetinový vzor pochádza z Iránu a kombinuje stromové a kvetinové motívy, ktoré sú zoskupené v tvare slzy; symbolizujú život a večnosť. Ide o všestranný vzor, ktorý sa dobre kombinuje s rôznymi štýlmi, tradičnými aj súčasnými. Striktný návod ako má vzor vyzerať totiž neexistuje. Na rozdiel od pásikov či bodiek má paisley množstvo variácií, vyberať si môžete z rôznych veľkostí i odtieňov - decentnejších alebo pestrofarebných.

 

Pre každý štýl

Vďaka tejto rozmanitosti môžete vzor aplikovať v rôznych interiérových štýloch. Rozumie si s vintage, vidieckym i moderným zariadením. Výsledok môže byť nenápadný alebo výrazný a závisí od toho, akú veľkosť, hustotu vzoru a farbu použijete. Mix niekoľkých farieb vo vzore vytvára priestor pre zopakovanie farby na ďalších prvkoch v interiéri.

Ostatní práve čítajú: Kuchyňa v týchto dvoch farbách bude VŽDY elegantná: Viete, ktoré to sú?

Paisley je síce typický textilný vzor, ale žiari i na porceláne. Taniere a poháre ním vyzdobené urobia zo stolovania priam umelecký zážitok. Ak použijete obkladačky s týmto výrazným vzorom v kuchyni alebo v kúpeľni, originálny výsledok je zaručený.

Pozrite si aj: Neželaný hmyz v kuchyni. Ako sa ho zbaviť?

Paisley v interiéri

Existuje mnoho spôsobov ako vzor začleniť do interiéru. Vo veľkom štýle ho môžete použiť v obývacej izbe. Čalúnené kreslá, bohato zdobené vankúše, koberce i závesy, tam všade môže kraľovať paisley. A verte, že neexistuje lepší vzor, ak chcete oživiť spálňu. I neutrálne ladená miestnosť sa zmení na luxusnú a vôbec nemusíte použiť šialené farebné kombinácie. Osviežujúci je samotný vzor, ktorý ozvláštni posteľnú bielizeň, kusový koberec, tapetu, ale aj nábytok.

 

S ostatnými vzormi opatrne

Pre tých, ktorí milujú vzory a ich miešanie, však radíme postupovať opatrne. Paisley je dostatočne výrazný a netreba ho zbytočne dopĺňať ďalšími kvetinovými vzormi. Akékoľvek kombinácie motívov vždy dôkladne zvážte.

Mohlo by vás zaujímať aj: Skoncujte s prachom: Tieto triky naozaj fungujú

Najlepšie je držať sa paisley ako kľúčového vzoru a zvyšok interiéru ponechať neutrálny a radšej sa pohrať s textúrami. Pracovať skúste i so samotným vzorom, ktorý môže byť usporiadaný symetricky alebo asymetricky. Pre formálnejší vzhľad interiéru je vhodnejší symetrický; asymetrické usporiadanie pôsobí dynamicky.

Pozrite si v našej GALÉRII tento unikátny vzor využitý v interiéri.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia