Top farby tejto zimy podľa dizajnérov: Týmto PIATIM sa určite nevyhýbajte

Zima sa nezadržateľne blíži, a keďže vymaľovať izbu zaberie nejaký čas, zoznámte sa s trendmi na túto sezónu už teraz.

Chystáte sa pred záverom roka osviežiť bývanie? Skúste farby, ktoré dizajnéri označili za top farby zimnej sezóny 2019/2020 a hanbiť sa za ne nebudete musieť ani na jar. Sú teplé, sú pekné a farebné. Potvrdia vám, že vymaľovať ešte tento rok bol skutočne dobrý nápad.

Pozrite si aj: Skúste to inak: Spálne so skvelým výhľadom

Ľadová modrá

V zime sa modrá prosto bude hodiť. Jej ľadová farba však nechladí, ak sa skombinuje s pestrofarebnými doplnkami. Dizajnérka Caroline Rafferty tvrdí, že sa netreba báť zimnej nádhery, ale je nutné ju doplniť motívmi, ktoré akoby sľubovali aj počas mrazov príchod jari.

 

Nevynechajte však ani strop, potiahnite ho rovnakou farbou ako steny. Imidž ľadovej krajiny zjemní čalúnenie, svietidlá a textilné doplnky. Tento kontrast je veľmi zaujímavý celoročne.

Ostatní práve čítajú: Fľak od vína? Toto sú prírodné čističe kobercov, ktoré máte určite doma

Teplé kovové tóny

Aj kov môže byť teplý, tvrdí Ben Johnston a demonštruje to spálňou zladenou do teplých tónov dreva, zemitých farieb a hrejivých odtieňov kovu, ktoré kombinuje v zlatej a medenej farbe. Táto kombinácia farieb bude počas nasledujúcich mesiacov diktovať trendy. A prečo nie? Je veľmi nápaditá, teplá, a pritom dostatočne odvážna.

Prečítajte si aj: Spravte si Halloween po slovensky: Týchto 5 dekorácií sa k vám určite hodí

Tmavomodrá až čierna

Nie je to ešte stále zabývaný trend v našich zemepisných šírkach, ale už viacero svetových dizajnérov zaviedlo sýtotmavé steny ako prednosť bývania. Čierne, tmavomodré či sýtofialové steny s bielym lemovaním, svetlými doplnkami a zrkadlami sú jednoducho IN.

 

Takéto naladenie stien pôsobí luxusne, noblesne a vytvára pozadie ako stvorené na kontrasty. Kontrasty vytvárajú teplo, ak sa tmavé farby skombinujú so svetlými, s koženými doplnkami, s drevom a textíliami. Máte izbu na príjemnú zimu aj na niekoľko ďalších rokov. Táto kombinácia však vyžaduje priestranné a svetlé miestnosti.

Mohlo by vás zaujímať aj: 5 rastliniek, ktoré vám zakvitnú aj v mrazoch: Júj, super ich mať doma

Neutrálne farby

Máme tu niečo aj pre ľudí, ktorí nemajú chuť na neustály kontrast, radšej si chcú vychutnať niečo v príjemnom neutrálnom zariadení. Pre nich Alexa Hamptom navrhuje neutrálne teplé farby, ako napríklad odtieň bielej kávy, slonovinovej kosti či kapučína kombinovaný s doplnkami charakteru tón v tóne.

Pozrite si aj: Karel Gott by sa v hrobe obracal: TOTO sú veci, ktoré chce jeho najstaršia dcéra vysúdiť od Ivany

Ak už budete maľovať, skúste aj malú dizajnovú vychytávku v podobe malých lampičiek na stenu nad obrazmi alebo nad kozubom. Stačí ich potom zasvietiť teplým svetlom a máte miestnosť prežiarenú hrejivým duchom aj v treskúcej zime.

 

Slnkom inšpirovaný interiér

Nechcete sa vzdať sna o bielej omietke? Nevadí. Bude trendy a Tamara Honey tvrdí, že biela nikdy nevyjde z módy. Avšak túto zimu si môžete bielu doplniť slnečným akcentom. Práve ten vytvorí v zime príjemne hrejivé teplo aj pri bielej stene. Ako ho docieliť? Biela vrhá chladné svetlo, ktoré vedia skrotiť medové farby.

Pozrite si aj: Prečo by som mal v 21. storočí bývať v slamenom dome? Pre toto!

Aj ladenie do prírodných farieb dreva a slnečných odtieňov zlatej, žltej a oranžovej môžete privolať v podobe doplnkov, vankúšov, závesov aj svietidiel. Spravia z izby trendy miestnosť tejto zimy aj pri bielej maľovke.

Pozrite si v našej GALÉRII interiéry, ktoré sú veľmi vkusne zariadené. Inšpirácií nie je nikdy dosť!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia