Správny výber zrkadla vyšperkuje váš interiér: Pozrite sa na tieto nádherné kúsky

Nekonečné podoby zrkadiel v interiéri. Wau, to je nádhera!

Zrkadlo je štandardným vybavením domácnosti. Pozeráme sa do neho každý deň a aj keď nás možno to, čo vidíme, niekedy nepoteší, vždy odráža našu podobu. Zrkadlo je nielen verný služobník, ale aj nádherný interiérový doplnok. Nechajte sa inšpirovať.

Pozrite si aj: Využite moderné technológie: Takto sa naučíte stavať dom vďaka online kurzu

Vždy hľadáme spôsob, ako vyšperkovať interiér. A hoci sa módne trendy neustále menia, zrkadlo ostáva spoľahlivým interiérový doplnkom. Okrem toho má ďalšie benefity. Je univerzálne a môžete ho použiť v akejkoľvek miestnosti - od predsiene, kúpeľne až po obývaciu izbu a spálňu. Pristane akejkoľvek farebnej schéme a dokáže priestor opticky zväčšiť.

 

Zrkadlenie

Spočiatku zrkadlo slúžilo ako funkčný prvok, hoci jeho estetickú hodnotu zvyšovali bohato zdobené rámy. S rastúcim záujmom o štýly ako art deco, vintage, bohémsky či glamour sa zrkadlo stalo plnohodnotnou dekoráciou. Dnes na seba púta pozornosť nielen ako jednotlivec, ale i v podobe zrkadlových koláží.

Ostatní práve čítajú: Ak vyriešite TÚTO otázku pred stavaním domu, ušetríte poriadnu čiastku!

Namiesto obrazov zrkadlá

Holé steny pôsobia prázdno a nudne. No nemusíte na nich vešať len drahé umelecké diela alebo fotografie. Pôsobivú galériu dokážete vytvoriť z kolekcie zrkadiel rôznych veľkostí a tvarov. Zrkadlá môžete zoskupovať podľa rámov a vyberať si také, ktoré zapadajú do štýlu miestnosti.

Pozrite si aj: Ktorá strecha vám vydrží celý život bez poškodenia? TÁTO!

Bezrámové alebo s tenkým jednoduchým rámom sú vhodné do moderných a minimalistických interiérov, bohato zdobené pre noblesné štýly - vintage či glamour.

 

Kam s nimi?

Zrkadlo v podobe dekoratívneho doplnku môže visieť nad sedačkou, posteľou, na stene pri jedálenskom stole, na schodisku... Dôležité je, aby vo výhľade na zbierku zrkadiel nič neprekážalo. Do úvahy berte i to, že zrkadlá znásobujú obraz, preto by oproti nim malo byť niečo estetické.

Kliknite si aj na: Spevák Justin Bieber ukázal svoje bývanie. Toľko luxusu a gýču ste dávno nevideli!

Nadrozmerné zrkadlo

Zrkadlo obrovských rozmerov s nádherne zdobeným rámom je jedinečný solitér. Na jeho umiestnenie je ideálna obývacia izba, predsieň, hala i spálňa. Miestnosť rozjasní, vnesie do nej viac svetla a opticky ju zväčší. Najmä vtedy, ak ho dáte oproti oknu, aby na neho priamo dopadalo svetlo. Nadrozmerné zrkadlo môžete zavesiť, nalepiť alebo oprieť o stenu.

Prečítajte si aj: Neuveríte: Už sa vyrába aj nábytok z novín

Nielen strieborné a hladké

Zrkadlo nemá len podobu striebornej tabule. S použitím prímesí rôznych kovov môže mať aj inú farebnú úpravu. Tónované zrkadlo hrá rôznymi farbami - čiernou, ružovou, modrou, žltou. Farebná úprava sa dokonca môže na ploche zrkadla navzájom prelínať v podobe rôznych geometrických útvarov. A to nie je jediná dekoratívna úprava. Zrkadlá môžu získať na svojom povrchu ornamenty a vzory napríklad pomocou sieťotlače alebo gravírovania.

V našej GALÉRII nájdete naozaj podarené kúsky zrkadiel. Odoláte im?

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia