Na 1 vec pri výbere dverí všetci zabúdate a robíte tak obrovskú chybu

Povedzme si úprimne, že pri výbere dvier nestrávite toľko času ako pri výbere kuchynskej linky. Lenže aj dvere vedia poriadne osviežiť váš interiér!

Obrovské dvere si žiadajú nadrozmerné úchytky

Vstupné dvere prezrádzajú veľa nielen o príbytku, ale aj o jeho majiteľoch. Štýlový a moderný dom s krásnym nábytkom si zaslúži zaujímavé vstupné dvere. Nadrozmerné dvere sú horúcim trendom v architektúre. V ich impozantnej veľkosti je nepochybne kus štýlu a elegancie.

Pozrite si aj: Plánujete garáž ako súčasť domu? Pred výstavbou si dajte pozor na TIETO veci

Obrovské dvere si žiadajú nadrozmerné úchytky, ktoré celkový dojem dotvoria. Uznajte, že kľučky alebo madlá klasickej veľkosti by na obrovských dverách vizuálne zanikli alebo pôsobili smiešne.

 

Prvý dojem

Jednou z prvých vecí, ktoré si na dome všimnete, sú vstupné dvere. Neplnia iba ochrannú a bezpečnostnú funkciu, ale ich úlohou je na návštevníka zapôsobiť. Preto musia dobre vyzerať. Atypické dvere veľkých rozmerov zaujmú vzhľadom, no dôležitá je ich funkčnosť.

Ostatní práve čítajú: Je to možné? Takúto fádnu izbu za necelú stovku premeniť na 4-hviezdičkový interiér?

Nadrozmerné dvere môžu byť „o trochu" väčšie ako klasické, siahať až po strop alebo zaberať priestor celej steny. S veľkým rozmerom sa spája väčšia váha. Pre spoľahlivé fungovanie dverí je potrebné kvalitné kovanie a tiež veľkostne zodpovedajúce úchytky.

Pozrite si aj: Už dosť tuctového nábytku z obchodov, ktorý má každý: Vyskúšajte TÚTO krásu!

Kovové i drevené

Pri výbere typu úchytky je dôležité, aby harmonizovala s materiálom dverí. Na drevených dverách vyzerá výborne úchytka z kontrastného dreva. Kov je však univerzálnejší. Úchytky a madlá z kovu v rôznych farebných odtieňoch pristanú dreveným, skleneným aj kovovým dverám. A majú najrozmanitejšie tvary. Existujú kotúčové držadlá, dlhé rúčky, štvorce, podkovy. Oku lahodia okrúhle úchytky jednoduchého tvaru, ktoré pristanú dverám v rôznych štýloch.

 

A čo systém otvárania?

S ťažkými nadrozmernými dverami sa horšie manipuluje, preto ich výrobcovia odporúčajú otočný systém. Je najvhodnejší, lebo pri otváraní netreba vynaložiť veľa sily. Mechanizmus pozostáva z čapu ukrytého v podlahe a v strope, okolo ktorého sa dvere otočia. Podľa jeho umiestnenia sa dvere môžu otáčať v strede alebo na kraji. Závisí to od ich veľkosti, aby po otvorení vznikol dostatočne široký priestor.

Pozrite si v našej GALÉRII, ako vyzerajú veľké dvere a na nich poriadne veľké úchytky. Krása!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia