V tomto bytovom dome by chcel bývať každý z vás

Niektoré bytovky, ktoré postavia developeri, zaujmú už na prvý pohľad. Je to mestská architektúra, ktorá sa naozaj podarila!

Ak máte možnosť cestovať hlavným mestom cez ulice Tomášikova a Rožňavská, určite ste si všimli netradičný súbor bytových domov neďaleko obľúbeného jazera Kuchajda. Je tak iný oproti mnohým projektom, ktoré môžete zahliadnuť v Bratislave, že od tohto víťaza ocenenia Cezaar v kategórii bytové domy nebudete vedieť odtrhnúť zrak. A myslíme to skutočne v dobrom!

Pozrite si aj: Tieto rastliny vám v kúpeľni určite prežijú!

Rezidenčný súbor Nido vznikol v ateliéri Grido Architekti a nájsť ho možno priamo v hlavnom meste. Myšlienkou bolo vytvoriť neďaleko bývalých športovísk v meste novú pavilónovú architektúru predstavovanú tromi vežami, ktoré obklopujú čiastočne uzavretý dvor. Toto átrium však nemá obyvateľov oddeľovať, naopak, je vzdušné, otvorené, členité a jednou z jeho úloh je podporovať komunitný život.

 

„Iný" v mnohých aspektoch

Samotný projekt zaujme aj bežných okoloidúcich. Je vystavaný kaskádovito, prehliadnuť sa nedajú ani drevoplastové lamely a drevené okná. Vzdušne a pútavo pôsobia z ulice aj vertikálne veže s celopresklennými prvkami i fasády so zvlneným efektom drapérie.

Ostatní práve čítajú: Existujú 3 veci, ktoré vám oživia kuchyňu a stačí vám na ne len pár eur

 

 

Pozrite si modernú architektúru tohto bytového domu v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia