Wau, televízia, ktorú nie je vidno: Tú v obývačke určite potrebujete!

Skrytá a neviditeľná televízia v obývačke. To nie je sen!

Vývoj ide neustále dopredu a výrobcovia elektroniky súťažia, kto prinesie na trh zaujímavejšiu novinku. Jedným z nevšedných nápadov je neviditeľný televízor. Nejde však o to skryť ho za dvierka skrinky. Televízor skutočne nevidíte, lebo vypnutá obrazovka vyzerá ako priehľadné sklo.

Pozrite si aj: Fľak od vína? Toto sú prírodné čističe kobercov, ktoré máte určite doma

Vidím, nevidím

Panasonic už skôr ponúkol zákazníkom transparentný LED televízor, no spoločnosť nebola spokojná s odtieňom vypnutej obrazovky. S nástupom OLED technológie sa situácia zmenila a obrazovka je skutočne neviditeľná. Na prvý pohľad vyzerá ako zarámované sklo, ale po zapnutí prístroja sa okamžite mení na televíznu obrazovku. Až pri úplne detailnom pohľade zblízka môžete spozorovať veľmi jemný raster.

 

Ako funguje?

Obrazovka je zložená z niekoľkých vrstiev organického alebo uhlíkového materiálu, ktorý je vložený medzi dve vrstvy skla. To je dôvod, prečo môžete vidieť priamo cez ňu. Konštrukcia obsahuje malé číre katódy na vstrekovanie elektrónov do obrazovky a anódy, ktoré umožňujú elektrónom prúdiť zo zariadenia.

Ostatní práve čítajú: Čo všetko vás čaká v najnovšom čísle časopisu Lepšie Bývanie?

Keď zapnete televízor, elektrická energia prejde cez plastové vrstvy a reaguje s chemickými látkami v plaste, čím vznikne na obrazovke obraz. Skvelé je, že ponúka oveľa lepšiu úroveň zobrazovania čiernej farby.

Kliknite si aj na: Neurobte aj vy takúto chybu a radšej v tom deti podporte!

Stále len prototyp

Transparentné obrazovky nie sú v žiadnom prípade novým konceptom - spoločnosť Samsung demonštrovala zrkadlové aj priehľadné OLED displeje už v roku 2015, kým spoločnosť LG vyrobila priehľadné OLED obrazovky, ktoré boli aj flexibilné. Hoci zatiaľ ide o prototyp, televízory s priehľadnou obrazovkou sú vraj „na spadnutie". Uvidíme, ktorý výrobca tento súboj vyhrá.

 

Prečo by ste ho mali mať?

Napriek čoraz tenším obrazovkám predsa len televízor s čiernou obrazovkou neladí s minimalistickým dizajnom. Niekomu však môže prekážať už samotná prítomnosť elektroniky v obytnom priestore. S transparentnou obrazovkou však nič nebude kaziť vzhľad vašej elegantnej zariadenej obývacej izby. A budete môcť plnohodnotne využívať aj priestor za televízorom. Na stolík môžete umiestniť dekoratívne predmety, kvety, obrazy či sochy.

No a kým ho výrobcovia prinesú na trh, pozrite si v našej GALÉRII dekoratívne spôsoby, ako zamaskovať televízor v obývačke.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia