Pre všetkých milovníkov mora a slnka máme riešenie, ako si ho dopriať každý deň!

Dizajn a architektúra sa nám môžu niekedy javiť ako absolútne vzdialené slová, ale práve tie nám veľakrát skvalitňujú život. Tak je tomu aj v tomto prípade, presvedčte sa!

Originálne bývanie je v kurze. Prerobené továrne, kostoly či podkrovné priestory sú už „samozrejmosťou", no bývanie na vode má nádych exotiky. Majestátne jachty kotviace v prístavoch vždy pútajú pozornosť okoloidúcich a ich zvedavosť, čo ukrývajú vnútri, je priam hmatateľná. A teraz sa môžete presvedčiť na vlastné oči.

Pozrite si aj: Tento doplnok väčšina z vás podceňuje a on pritom zmení celú miestnosť k lepšiemu!

Bývanie na vlnách

Bývanie na vode je príjemné, pokojné, s bonusom mobility. Moderné hausbóty poskytujú komfort, ktorý je porovnateľný s luxusným bytom či domom, preto ich obľúbenosť rastie. V našich podmienkach snívanie o bývaní na vode nie je také samozrejmé, potrebujete totiž povolenie. V okolitých krajinách si však tento spôsob života zvolili viacerí. Poďte sa pozrieť, ako to môže vyzerať.

 

Moderný dizajn a pohodlie

Hausbót, ktorý kotví na austrálskom jazere Eildon, je naozaj vhodný na plnohodnotné bývanie. Obsahuje obývaciu izbu, jedáleň, kuchyňu, spálne i kúpeľne. A skutočný kozub, ktorý ilúziu pozemského domu umocňuje. Vnútorné priestory presvetľujú veľké okná. Zabudnite na to, čo viete o lodných kuchyniach. Na hausbóte je dizajnová kuchyňa so všetkým, čo potrebujete - dostatok pracovnej plochy, rúra i varná doska.

Ostatní práve čítajú: Cibulková skončila s kariérou: Pozrite sa, v akom byte bude teraz žiť

Relaxačné zóny

V obývacej izbe kraľuje kožená sedacia súprava doplnená dvoma čalúnenými otočnými kreslami. Súčasťou otvoreného priestoru je jedálenský stôl pre osem osôb. Drevené schody so skleneným zábradlím vedú na poschodie, kde sú spálne a kúpeľne.

Prečítajte si aj: Už odzvonilo porcelánovým či skleneným riadom, omnoho zdravšie sú TIETO

Príjemnú atmosféru umocňuje drevený obklad stien, LED osvetlenie, ktoré po zotmení zdôrazní krásu zariadenia. Nábytok zhotovili na mieru s ohľadom nielen na dizajn, ale najmä funkčnosť a vytvorenie dostatku úložných priestorov. Na relax na čerstvom vzduchu sú určené čalúnené kreslá na hornej palube.

 

Plnohodnotný dom

Príjemný rodinný „dom na vode" si vlastnými rukami postavil dánsky staviteľ lodí Laust Norgaard. Kotví v kodanskom prístave a pri pohľade do interiéru máte pocit, že ide o klasický dom na súši. Nechýba mu absolútne nič. Na 70 štvorcových metroch sú dve spálne, obývacia izba spojená s kuchyňou a jedálňou, kúpeľňa s toaletou a na obytný priestor nadväzuje paluba s terasou. Hlavným materiálom je drevo - čierne, biele lakované alebo v podobe obyčajnej preglejky. V interiéri sú hladké liate podlahy, ktoré uľahčujú údržbu.

Krása tohto bývania na lodi sa nedá opísať, pozrite si ju v našej GALÉRII.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia