Zažite svadbu ako pravá princezná: Týchto 5 zámkov je splneným snom každej ženy

Ak ste závideli Meghan či Kate ich svadobné dni, netreba vešať hlavu. Vaša svadba môže byť ešte romantickejšia, dokonca veľkolepejšia.

Na skutočných hradoch a zámkoch si totiž svoje áno nehovoria iba členovia kráľovských rodín. Viete, po ktorých by ste sa mali obzrieť?

Pozrite si aj: Ženy narodené v TOMTO znamení milujú luxus a muž sa nimi rád pred druhými pýši

Áno, môže to byť svadba ako z rozprávky o Popoluške. Alebo máte niektorú inú obľúbenú princeznú? Rozhodne si takú svadbu zaslúžite aj vy. Jednoznačne treba povedať, že scenérie zámkov a hradov sú ako stvorené nielen na krásne svadobné fotografie, ale aj na samotný svadobný akt. Poďme sa na niektoré z najromantickejších pozrieť.

 

Zámok d'Esclimont

Ak by nestačil samotný fakt, že sa beriete vo Francúzsku, bude zámok d'Esclimont dokonalou voľbou. Celá nehnuteľnosť má 150 akrov na poriadne veľkú svadbu. Pre hostí je pripravených 52 izieb a celá táto krása sa nachádza len hodinu jazdy od Paríža.

Ostatní práve čítajú: Nemusí na ne sadať prach: Pozrite si domácu knižnicu 12x inak!

Zámok Belvoir

Tento zámok je ešte stále domovom členov kráľovskej rodiny, samozrejme, striedajú ho s ďalšími nehnuteľnosťami. A tak je možné si práve na jeho pozemkoch objednať nádhernú rozprávkovú svadbu. Zámok má vlastnú kaplnku, v ktorej sa konajú obrady, pozvať a ubytovať tu môžete až 130 hostí.

Prečítajte si aj: Muž v TOMTO znamení je veľký samotár a nechcite ho rozčúliť!

Zámok Boldt

Tento zaujímavý zámok nehľadajte na starom kontinente. Leží na hraniciach Kanady a USA na rieke St. Lawrence. Celá nehnuteľnosť vznikla na pitoresknom ostrove Hear a má k dispozícii 120 miestností. Zámok je skutočne venovaný láske, vystaval ho George Boldt, bývalý majiteľ slávneho hotela Waldorf Astoria v New Yorku pre svoju ženu Louise.

 

Za morom nájdeme aj Rosecliff, nehnuteľnosť postavenú v štýle francúzskeho zámku. Stojí na Rhode Islande. Vznikol podľa barokovej verzie Grand Trianonu vo Versailles a už od jeho vzniku pred takmer 120 rokmi sa v ňom pravidelne konajú svadby a oslavy najbohatších a najslávnejších, jednoducho, americkej smotánky.

Toto je super: Vďaka maľovaným žaluďom váš byt zažiari - takto si ich vyrobíte

V zámorí si na zámky potrpia, zrejme to bude preto, že nemajú vlastné historické budovy tohto štýlu. Jedným z krásnych miest na svadbu je aj zámok Oheka na Long Islande v New Yorku, ďalším zaujímavým je Biltmore House v Severnej Karolíne či zaujímavý Gillette Castle v Connecticute.

Mohlo by vás zaujímať aj: Ak máte v domácnosti Leva, obklopte sa TÝMITO vecami, aby všetko fungovalo

A teraz už späť do Európy!

Jeden z najkrajších zámkov široko ďaleko je v porovnaní s už spomínanými nehnuteľnosťami vlastne len na skok. Ak tipujete zámok v Hlubokej nad Vltavou, tak ste sa trafili. Milujú ho nielen turisti, ale aj zamilované páry. Treba však povedať, že celá scenéria a nádherné výhľady sú na tomto mieste skutočne na nezaplatenie. Alebo by ste chceli predsa len niečo trošku iné?

 

Svadba v Škótsku alebo v Írsku môže byť nádhernou spomienkou. Medzi veľmi známe a romantické lokality patrí zámok Ashford v tichej dedinke v írskom Mayo. Zámok je prestavaný na hotel s osemdesiatimi tromi izbami a vznikol už v 13. storočí. Svoje áno si však môžete povedať aj na škótskom zámku Glamis. Ten je o storočie mladší, vydávala sa na ňom skutočná princezná - Johanna.

Mohlo by vás zaujímať aj: Romantický krb vytvára atmosféru, ALE my sme zisťovali, či hreje lepšie ako klasický krb

Posledným na zozname je bavorský zámok Neuschwanstein. Aj keď vznikol až v 19. storočí, práve on bol inšpiráciou pre Walta Disneya, keď kreslil zámok Šípkovej Ruženky. Práve preto doslova stelesňuje predstavu nádherného sídla pre princeznú i dokonalú scenériu pre veľké „áno" každého po uši zamilovaného páru.

Ťažko vám o tom budeme hovoriť, presvedčte sa v našej GALÉRII na vlastné oči!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia