Wau! Toto je trend roka 2020 a garantujeme, že vám vezme dych

Ak túžite po modernom interiéri, dizajnéri vyhlásili nový trend, ktorý vám zaručene ulahodí, pretože je nádherný!

Už ste počuli o vzore s názvom terrazzo?

Je to materiál s dlhou tradíciou. Zmes cementu a rozdrveného kameniva je lacnejšou verziou kameňa. Za jeho zrod vďačíme benátskym stavebníkom, ktorí chceli využiť úlomky mramoru. Popularita terazza prudko rástla a prenikla do celého sveta.

Pozrite si aj: Už odzvonilo porcelánovým či skleneným riadom, omnoho zdravšie sú TIETO

S pridaním farebnejších kameňov sa transformoval na atraktívny materiál, ktorý opantal moderný interiér. Tapety, obklady, kuchynská zástena, drez s pracovnou doskou, nábytok, posteľná bielizeň, rôzne interiérové doplnky, to je len zlomok predmetov, ktoré majú podobu terrazza...

 

Hravá „mozaika"

Moderné terazzo sa vyznačuje rôznou zrnitosťou, je možné ho brúsiť do vysokého lesku alebo mu ponechať matný povrch. Odolnosť získava vďaka impregnácii voskom, lakom, olejom či disperziou. Zmes obsahuje rôzne veľké farebné úlomky, nevyhýba sa ani výraznejšiemu grafickému vzhľadu. Vďaka tomu môžete využiť širšiu paletu farieb pri zariaďovaní, čiže v podstate každú farbu, ktorá sa v terrazze nachádza.

Ostatní práve čítajú: 6 tipov na tie najkrajšie a najlacnejšie vianočné dekorácie

Podlaha

Pôvodné terrazzo podlahy obsahovali predovšetkým úlomky mramoru v cemente. Dnes sa okrem cementu používajú epoxidové základy a okrem kameňov do neho výrobcovia pridávajú kúsky skla alebo zrkadla. Povrch následne brúsia a leštia. Liata terazzová podlaha vyzerá vynikajúco a je nenáročná na údržbu. Má dlhú životnosť, stačí ju prebrúsiť a preleštiť. Farebných variácií je množstvo a nie je ani problém skombinovať niekoľko farieb.

Prečítajte si aj: Toľko úžasných nápadov! Z týchto adventných kalendárov odpadnete

Na stene

Terrazzo nie je len podlahová krytina. Skvelo vyzerá i na stene. Aplikovať na ňu môžete obklady, omietku, obkladové panely a tapety. Výber vhodného druhu ovplyvňuje prostredie. Podmienky vlhkej kúpeľne lepšie znášajú obklady, omietky, prípadne panely. V obývacom priestore máte viac možností - od omietky až po tapety.

 

Nábytok a textílie

Dizajnéri využili všestrannú krásu vzoru terrazzo i na nábytku. Ide predovšetkým o vrchné dosky stolov, menšie skrinky, komody, pracovné dosky, barové pulty. Škvrnitý povrch nájdete na čalúnených kreslách a sedačkách, ale aj na posteľnej bielizni, tienidlách lámp, tanieroch a rôznych interiérových doplnkoch. Vďaka nespočetnému množstvu farebných kombinácií vyzerá vzor terrazzo vždy inak, a pritom vždy krásne.

Presvedčte sa o tom v našej GALÉRII. Tento trend im naozaj vyšiel!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia