Vieme, prečo mala Monika z Priateľov fialové steny! Chceli by ste ich tiež?

Bývanie celebrít | 22.03.2019

Posledný diel Priateľov sa síce nakrútil pred 24 rokmi, no stále sa na ňom dokážeme zasmiať. Za jeho pozitívnu energiu mohli nielen scenáristi a herci, ale aj - veselé steny!

Na prvý pohľad bolo jasné, že v tomto byte to žije. Priatelia sa najčastejšie stretávali v Monikinom byte, ktorý mal neopakovateľné čaro. Kto by si nepamätal žltý rámček zavesený na dverách okolo kukátka a samozrejme, FIALOVÉ steny?


Pozrite si aj: Nazrite do domu kráľovnej popsongov. Vkus Cher vás možno prekvapí!

Seriálová Monika bola známa urputnou poriadkumilovnosťou, no jej bývanie nepripomínalo vojenskú kasáreň či operačku. Práve naopak. Útulný byt bol zariadený v eklektickom štýle. Stoličky okolo kuchynského stola boli rôznej farby aj tvaru, kuchynská linka bola natretá modrou farbou, namiesto vrchných skriniek mala otvorené police, v obývačke bol pomiešaný starý nábytok s novým. A všetko to vytváralo domácku pohodu.
Najtypickejším prvkom však boli práve farebné steny. Pritom sa asi nenájde veľa ľudí, ktorí by si pri zariaďovaní vybrali práve fialovú.


Práve táto farba sa v byte neobjavila náhodou. Navrhol j uhlavný architekt seriálu John Shaffner. V rozhovore pre Great Big Story na YouTube vysvetlil, že fialová mala určovať identitu celého seriálu. Je to silná farba, ktorá jednoznačne odlíšila scénky od iných seriálov. Navyše, fialová symbolizuje luxus, silu a ambicióznosť. Teda vlastnosti, po ktorých „priatelia" túžili - hoci sa k nim dopracovávali často kľukatými a vtipnými cestičkami.

Fialová možno nie je prvá voľba, ktorá nám pri zariaďovaní napadne - TU však nájdete dosť presvedčivých argumentov, že by ste ju mali zvážiť. Vyzerá totiž lepšie, než si možno myslíte!

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia