George Clooney býval v nelegálnom podnájme!

Bývanie celebrít | 01.07.2019

Ani celebrity nie sú neomylné a občas naletia podvodníkovi. Naposledy sa to stalo Georgeovi Clooney s manželkou.

Ešte na jar tohto roku býval George Clooney s manželkou Amal a s detičkami v krásnom veľkometrážnom byte na Sullivan Street v New Yorku. Luxusný a totálne romantický byt sa nachádza na Manhattane, v budove z 19. storočia, len pár blokov od Washingtonského parku. Jeho interiér naozaj stojí za to - určite si ho pozrite v galérii pod článkom!

Celebritný pár však spôsobil rozruch niečím iným. Ukázalo sa, že prenájom bytu bol nelegálny. Majiteľ budovy, istý Richard Fertig, ktorý sa sám označuje ako Podnikateľ. Otec. Autor. Inovátor. - áno, presne takto, s bodkami medzi funkciami - ponúkal byt na prenájom nelegálnym spôsobom.


Fertig premenil prízemie a pivnicu budovy na duplex - dvojpodlažný luxusný byt. Nerešpektoval pritom stavebné nariadenia, ktoré mu prikazujú, aby byt vybavil dostatočným počtom požiarnych hlásičov, únikových východov alebo potvrdením o užívaní bytu.

Navyše, majiteľ sa na internete predstavuje ako „Airbnb super host" - čiže skúsený prenajímateľ luxusných bytov na krátkodobé pobyty. A práve to newyorské zákony zakazujú. Majitelia takýchto manhattanských budov môžu byty prenajímať, ale nie na kratší čas ako 30 dní.

Výnimky sú povolené iba v prípade, že majiteľ budovy v nej tiež aj býva. A Fertig sa nijako netají tým, že jeho stála adresa je v luxusnej vile v Hamptons.

Prečítajte si aj: Super nápad: Dúhová knižnica - ako na to?

Clooneyovci pritom nie sú prvým celebritným párom, ktorý naletel podvodníkovi. S podobným mediálnym rozruchom sa stretol aj spevák John Legend s polovičkou Chrissy Teigen. Tí sa z bytu okamžite vysťahovali.

Samozrejme, otvára sa otázka, či slávne a bohaté osobnosti majú vôbec záujem zisťovať si podrobnosti o prenájme ešte predtým, než sa niekam nasťahujú. Alebo, podobne ako mnoho iných ľudí, vidia len príležitosť bývať za dobrý peniaz na dobrej adrese.


Zarážajúce však je, že ani právnické vzdelanie Amal Clooneyovej nezabránilo takýmto nepríjemnostiam. Majiteľ budovy Richard Fertig medzičasom ponúkol byt na predaj - za 16 miliónov dolárov.

Autor: NonkaFocus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia