Kráľovská rodina ráta so smrťou každý deň: TOTO musia mať v kufri vždy, keď cestujú!

Bývanie celebrít | 06.02.2019

Garderóba kráľovnej, princa či vojvodkyne má svoje presné pravidlá. Preto v ich skriniach či v kufroch nájdete niektoré veci, bez ktorých sa nepohnú ani na krok. Viaže ich totiž prísna etiketa aj v oblasti obliekania!

Tušili ste, že ženy v kráľovskej rodine môžu nosiť len určitý druh laku na nechty, v ich cestovnom kufri musia byť vždy čierne šaty a že do ich povinnej výbavy patrí vždy klobúk? Toto sú len niekoľké z mnohých pravidiel, ktoré platia prísne pre ženy, ale aj pre mužských príslušníkov!

Prečítajte si aj: Vďaka týmto 5 veciam sa vám bude v kuchyni ľahšie variť

Pravidlo telového laku

Žiadna dáma z kráľovskej rodiny sa na verejnosti nesmie ukázať s výrazným lakom na nechty. Pestované nechty sú prirodzene samozrejmosťou, dámy však smú používať len priehľadný lak alebo laky v odtieni „nude", maximálne veľmi decentné odtiene francúzskej manikúry.

 

Pravidlo rukavičiek

Do 90. rokov boli rukavice povinnou výbavou. Kráľovná ich rada nosí a používa aj v dnešných časoch. Majú nielen estetickú funkciu, ale chránia aj jej zdravie. Na verejných akciách si totiž musí potriasť rukou s mnohými ľuďmi, riziko, že sa nakazí, je preto omnoho vyššie. Naopak, princezná Diana na toto vôbec nedbala a s ľuďmi si potriasala rukou bez rukavíc, aby cítila ich dotyk.

Prečítajte si aj: Je lepšia matná kuchynská linka ALEBO lesklá? Zisťovali sme a výsledok vás prekvapí

Rukavice by dámy mali nosiť pri príchode, pri potriasaní rukou, dať dole si ich musia pri jedle i pri konzumácii jednohubiek. Aj na snímanie rukavíc je predpísaný štýl, robí sa to postupným potiahnutím z každého prsta, dáma si následne rukavice položí do lona, pri jedle sú pod obrúskom.

Prečítajte si aj: Varíte si v kuchyni maximálne kapučíno? Potom by vaša kuchyňa mala vyzerať takto!

A čo kabelka?

Tradičná malá listová kabelka je mimoriadne dôležitým doplnkom. Slúži nielen ako samotná kabelka. Kráľovná kabelkou komunikuje so svojím okolím, dáva príkazy ohľadom stolovania, komunikácie či opustenia akcie, na ktorej práve je.

 

Dámy musia držať kabelku v pravej ruke alebo oboma rukami, vyhnú sa tak nevhodným gestám a nemusia podávať ruku každému hosťovi. Diana si napríklad zvykla kabelkou zakrývať výstrih pri vystupovaní z auta, rada totiž porušovala nariadenie, že je nutné nosiť šaty bez väčších výstrihov.

Prečítajte si aj: Klasika nás nudí: Tieto 3 netradičné kuchyne sú čoraz obľúbenejšie

V klobúku

Až do 50. rokov 20. storočia sa dámy na verejnosti neukazovali bez klobúkov, považovalo sa to za nepatričné. Dnes sa nosia klobúky už len na formálne udalosti. S formálnymi povinnosťami kráľovnej súvisí aj voľba farby pre jej outfity. Sú tradične farebné, zvyčajne v pastelových farbách.

Prečítajte si aj: Neuspokojte sa s drevotrieskou: Toto sú dôvody, pre ktoré sa oplatí skutočný drevený stôl

Je to preto, aby bola v dave ľudí ľahko rozoznateľná - nielen pre jej ochranu, ale hlavne pre davy, ktoré sa na ňu prišli pozrieť. Neraz totiž ľudia zazrú len kúsok klobúka, keď kráľovná prechádza okolo alebo ju vidia z diaľky stoviek metrov.

 

Medzi ďalšie pravidlá patria sukne a šaty v dĺžke po kolená a dámske nohy vždy v pančuchách, nikdy nie na holo. Mnoho z pravidiel však platia aj pre mužskú časť rodiny. Chlapci do ôsmich rokov chodia vždy v krátkych nohaviciach (mimo veľkých spoločenských akcií akými sú napríklad svadby).

Prečítajte si aj: Koniec pravidlám: Vo svete fičí trend BOHO kuchyňa: Sloboda, farebnosť, voľnosť

Dlhé nohavice sú vyhradené až pre starších chlapcov a dospelých. Kráľovná nestrpí chlpaté mužské tváre, strnisko či iný porast je proti pravidlám.

 

Toto musia mať vždy v kufri

Každý člen kráľovskej rodiny vždy musí cestovať s jednou sadou čierneho oblečenia pre prípad, že počas cesty dôjde k úmrtiu, deťom balia do kufra vždy navrch pyžamo a hygienické potreby, aby si mohli po náročnom cestovaní ísť ľahnúť bez dlhého hľadania v batožine.

Život plný pravidiel... Pozrite si kúsok z kráľovského šatníka v našej galérii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia