Bývalý šéfkuchár kráľovskej rodiny: Toto prezradil o ich manieroch

Bývanie celebrít | 06.02.2019

Aký je to pocit variť pre členov kráľovskej rodiny? A čo to presne znamená? Tušíte, že musia zvládať aj veci, ktoré si s varením človek väčšinou nespája? Kráľovská kuchyňa je plná prekvapení, ale nakoniec sa možno od tej vašej domácej až tak veľmi nelíši!

Pre niekoho je vlastný (šéf)kuchár absolútnym snom - nemusieť variť a pustiť všetky starosti okolo jedla a jeho servírovania z hlavy! Prirodzene, členovia kráľovskej rodiny vo svojich domácnostiach zväčša zamestnávajú profesionálnych kuchárov a ďalší personál.

Prečítajte si aj: Tieto miesta vo vašom byte sú zdrojom chrípky: Lepia sa na ne baktérie a vírusy

Ich formálne povinnosti si totiž vyžadujú práve takéto služby. Viete, čo prezradili bývalí šéfkuchári Darren McGrady a Carolyn Robbová? Pre kráľovskú rodinu varili po dlhé roky.

 

Vždy skromne

Jednoznačne sa zhodli v tom, že členovia kráľovskej rodiny, nielen kráľovná s manželom, ale aj princ Charles a jeho synovia sú zvyknutí na veľmi zdravú a finančne nenáročnú stravu. To vždy mnohých prekvapuje, avšak kráľovská rodina využíva v čo najširšej miere vlastné zdroje.

Prečítajte si aj: Matrac v posteli nesmiete mať celý život: Musíte ho meniť takto často!

Jedáva sa často ulovená zver, na pozemkoch zbierajú huby, pestujú vlastné ovocie a zeleninu, mlieko a mliečne výrobky majú od miestnych hospodárov. Keď je rodina v súkromí, varia sa menšie porcie, zvyšky jedla sa znova spotrebujú druhý deň.

Prečítajte si aj: Klimatizácia proti horúčavám sa má inštalovať už v zime: Prečo je to tak?

Prirodzene, pri veľkých formálnych akciách sa stáva, že sa všetko jedlo neskonzumuje alebo aj zničí pri nepredvídateľných katastrofách, ako keď sa na prenajatej rúre odlomil držiak, takže sa nedala otvoriť a celý dezert zhorel.

 

Všetko podľa plánu

Byť kráľovským kuchárom znamená pripravovať jedlá podľa plánu. Napríklad pre kráľovnú pripravujú denné menu s niekoľkodňovým predstihom, vždy si vyberie, a potom už nič nemení, prísne sa drží pôvodného plánu. Keďže jednotliví členovia rodiny mnoho cestujú, cestuje s nimi aj kuchyňa.

Prečítajte si aj: Do malého bytu potrebujete špeciálny nábytok: Viete ho vybrať?

Podľa Carolyn Robbovej musela neraz podávať obed v Londýne, avšak formálnu večeru pre hostí stovky kilometrov ďalej, v niektorom inom sídle. Šéfkuchár preto musí nielen vynikajúco variť, ale byť aj dobrý manažér.

Prečítajte si aj: Februárový Nový Čas Bývanie už nájdete vo vašom obľúbenom stánku!

Avšak aj členovia kráľovskej rodiny sú iba ľudia. Vždy, keď nemusia stolovať formálne, sú ako každý iný - pokojne si odložia zvyšky z večere do nádoby a v čase voľna spolu radi grilujú.

 

Čo je zakázané na jedálnom lístku?

Kráľovná Alžbeta nemá rada cesnak pre jeho chuť a zároveň z praktických dôvodov - kvôli zápachu z úst. Preto sa cesnak nepoužíva do žiadneho jedla pre nikoho v kráľovskej rodine. Všetky jedlá sa pripravujú doma od základu, či ide o chlieb, o majonézu alebo o zmrzlinu.

Prečítajte si aj: Čakáte dieťatko? Tieto multifunkčné kusy nábytku vám uľahčia starostlivosť

Pravdou však je, že aj kráľovské deti, ktorým stravu prísne kontrolujú a učia ich jesť všetky jedlá, majú občas možnosť zhrešiť. Princezná Diana napríklad svojich synov občas zobrala aj do McDonaldu na hamburger a hračku.

 

Kate ako žienka domáca

Hoci kráľovské deti nemajú voľný prístup do kuchyne, aj princ William a Harry sa v puberte učili variť bežné jedlá ako špagety s bolonskou omáčkou a podľa šéfkuchárky im to išlo vynikajúco. Než sa rozrástla rodina Williama a Kate, mali spoločnú domácnosť úplne bez personálu - všetky jedlá pripravovala Kate sama ako bola zvyknutá z domu.

Pozrite si našu EXKLUZÍVNU galériu a uvidíte, ako varí kráľovská rodina.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia