NIKDY by ste s nimi nemenili! Toto všetko musí denne robiť kráľovská rodina

Bývanie celebrít | 07.02.2019

Možno si hovoríte, že to musí byť príjemný život, ak sa nemusíte starať o peniaze alebo o domácnosť, nemusíte chodiť do bežnej práce, máte mnoho fanúšikov a váš život je všetko iné, len nie „obyčajný"! Je to však inak!

Ako sa žije v kráľovskej domácnosti?Skutočný život členov kráľovskej rodiny je omnoho zložitejší. Viete, čo vlastne robia a ako fungujú ich domácnosti?

Ostatní práve čítajú: Bývalý šéfkuchár kráľovskej rodiny: Toto prezradil o ich manieroch

Na rovinu treba priznať, že život pod neustálym drobnohľadom verejnosti a médií nie je vôbec jednoduchý. Všetky pracovné a spoločenské záväzky, ktoré musia jednotliví príslušníci kráľovskej rodiny plniť, si vyžadujú podporu veľkého množstva personálu, čím prichádzajú o súkromie aj vo vlastných domovoch.

 

Čo robia každý deň?

Kráľovná Alžbera II. má vyše 90. rokov, napriek tomu ročne absolvuje viac než 300 rozličných spoločenských akcií. Áno, počítate dobre, prakticky každý jeden deň v roku má verejné vystúpenie, návštevu či inú povinnosť, ktorej sa musí venovať.

Ostatní práve čítajú: Nevyhadzujte staré debničky: Vyrobte si z nich takýto skvostný a zároveň lacný nábytok

Samozrejme, nielen z pohodlia svojho paláca, vyžaduje sa aj mnoho cestovania. Okrem iného je patrónkou pre vyše 600 rôznych charít, pravidelne vystupuje s prejavmi, odpovedá na listy, udeľuje vyznamenania.

Ostatní práve čítajú: Spravte si jedinečné kvetináče: Toto by vám nikdy nenapadlo!

Ročne sa zúčastní väčšieho počtu akcií než princ Harry, William a Kate dokopy. Okrem týchto povinností má aj mnoho ďalších spojených s jej ceremoniálnou funkciou v rámci vlády. Otvára každé zasadnutie parlamentu, osobne sa stretáva každý týždeň s premiérom alebo s premiérkou, podpisuje zákon.

 

Keďže stojí v čele armády aj v cirkvi, k jej mnohým povinnostiam patria aj ceremónie spojené s touto funkciou. Samozrejme, ani ona nemôže byť všade. Práve na týchto akciách či zahraničných cestách ju zastupujú ostatní členovia rodiny.

Ostatní práve čítajú: Existuje dekorácia, ktorá vám pritiahne do bytu pozitívnu energiu: Je to táto vec

Kráľovská rodina ročne prijme okolo 7000 hostí a spolu sa zúčastnia na 2000 rôznych spoločenských akciách a podporujú 3000 charitatívnych organizácií. Tiež ročne odpovedajú na 100 000 listov.

Ostatní práve čítajú: Táto vec v kuchyni prezradí veľa o vašej povahe: Aká v skutočnosti ste?

Nelení ani kráľovnin manžel Filip, je patrónom pre 800 charít, Charles často s manželkou cestuje do zahraničia a svoju pozornosť venuje diplomatickým záležitostiam. Kate a William zastupujú kráľovnú tiež na mnohých akciách, neraz si to vyžaduje veľa cestovania po krajine i v zahraničí.

 

Toto všetko zvládajú aj za pomoci mnohého personálu, ktorý nie vždy ostáva v anonymite. Slávnou sa napríklad stala pestúnka ich detí Maria Borrallová, profesionálna opatrovateľka detí s výcvikom profesionálneho bodyguarda.

Ostatní práve čítajú: Túto vychytávku potrebuje každá domácnosť: Získate ju takmer zadarmo

Chodia do práce?

Áno! Časť mužov v kráľovskej rodine slúži v armáde, tak ako to robili roky princovia William a Harry. Najmladší syn kráľovnej, Edward, pracoval pre divadelnú spoločnosť, jeho manželka má vlastnú PR agentúru. Andrew, jeho brat, pracoval pre vládu a jeho sestra Anna bola olympijskou reprezentantkou.

Ostatní práve čítajú: Doprajte si niečo extra: Tipy na valentínske dekorovanie

Ďalší z členov rodiny pracujú v galériách ako súkromní konzultanti, nájdeme medzi nimi aj interiérových dizajnérov. A spomeňme, že Kate za slobodna pracovala ako predavačka a túžila navrhovať detské oblečenie.

 

Práve vďaka všetkým týmto povinnostiam, ktoré jednotliví členovia kráľovskej rodiny majú, sú ich domácnosti neustále na cestách, ich program sa plánuje mesiace i roky vopred, pričom aj v tých najjednoduchších veciach sa neraz musia spoliehať na personál vedúci ich domácnosť.

A to by ste fakt nechceli... Do ich súkromia môžete nahliadnuť vďaka našej galérii!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia