Šialené! Toto všetko musí podstúpiť pestúnka detí Williama a Kate

Bývanie celebrít | 23.05.2019

Čo všetko musí ovládať pestúnka v kráľovskej rodine? Mali by ste na to?

Opatrovateľka v rodine nie je žiadnou výstrednosťou ani v našich končinách, v kráľovskej rodine je však nevyhnutnosťou. Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, čo by vlastne mala taká opatrovateľka vedieť a spĺňať, poďte sa s nami pozrieť, čo všetko od nej očakávajú William s Kate. A verte, jej výcvik je takmer na úrovni tajného agenta!

VIDEO: Kráľovská rodina sa zabáva

Pozrite si aj: Ak vysávač, tak výkonný

Zveriť niekomu do rúk svoje dieťa alebo hneď viacero ratolestí nie je jednoduchá záležitosť. Veď opatrovateľka neraz trávi s deťmi dlhé hodiny, keď rodičia majú iné povinnosti. A tak sú nároky na tohto zamestnanca, ktorý je vlastne ďalším členom rodiny, poriadne vysoké - o to viac to platí v kráľovskej rodine, veď sa musí starať o budúcich nástupcov na trón!

 

Stať sa opatrovateľkou, nie je ľahká vec. Prvým krokom je štúdium na prestížnej Norland College. Na túto školu pre opatrovateľky sa nedostane len tak hocikto, už pred prijatím je potrebné absolvovať náročné fyzické testy, opatrovateľka musí byť v top kondícii. Prirodzene, jej minulosť musí byť bez poškvrny. Poslednou podmienkou prijatia je dokonalá angličtina.

Pozrite si aj: Vyhnite sa im! Chyby v zariaďovaní malého priestoru, ktoré robí skoro každý

Budúce opatrovateľky, ktoré jedného dňa môžu mať vo svojej opatere skutočne aj kráľovské ratolesti, veľa študujú. Medzi predmety, ktoré musia zvládnuť s prehľadom, patrí psychológia, dejiny, filozofia, sociológia i literatúra. Vzdelanie však nestačí, pretože každodenné nároky v starostlivosti o malé dieťa sú omnoho vyššie.

Pozrite si aj: Ak chcete mať v rodine dobré vzťahy, umiestnite ku vchodu TÚTO vec

Vrieskajúca bábika

Počas štúdia trénujú budúce opatrovateľky na robotických bábätkách, o ktoré sa musia starať. A aj keď to znie ako hra s bábikou, táto „svoju opatrovateľku" pokojne zobudí uprostred noci a zúfalo plače, až kým nie je nakŕmená či prebalená a znova uspaná. Týmto testom musí prejsť každá absolventka.

 

Jednou z dôležitých úloh opatrovateľky je aj zabezpečiť svojich zverencov - preto prechádzajú intenzívnym kurzom sebaobrany. Vyučujúcim je v tomto prípade bývalý inštruktor elitných jednotiek. Ak vám napadlo, že k sebaobrane sa hodí aj kurz prvej pomoci, máte úplnú pravdu, opatrovateľka ju musí ovládať dokonalo a musí si vedieť poradiť v každej situácii.

Pozrite si aj: Feng šuej tvrdí: Akú podlahu ste si vybrali, tak sa vám bude v živote dariť!

V súčasnosti už opatrovateľky netlačia kočíky v parku - ich vodičské schopnosti musia byť tiež top, preto sa nielen učia ovládať vozidlo, ale prechádzajú aj kurzom extrémnej jazdy. Na cestách ich nesmie nič zaskočiť. Ak si niektorá z mladých budúcich opatrovateliek robí zálusk na miesto v rodine Williama a Kate, ktorí už majú spolu tri deti, má poriadnu smolu.

Pozrite si aj: EKOlogický dom, ktorý perfektne drží teplo - hlinený dom, zoznámte sa!

Toto miesto je totiž dlhodobo obsadené jednou z top opatrovateliek sveta, Mariou Borrallo. Prestížnu opatrovateľskú školu skončila už pred dvadsiatimi rokmi a na svoj súčasný post nastúpila, keď mal princ George osem mesiacov. Deti sprevádza na všetky akcie a očakáva sa, že bude žiť neustále spolu s rodinou v paláci.

 

Takéto povinnosti mali opatrovateľky aj v minulosti, napríklad opatrovateľka k deťom Alžbety II. bola k dispozícii každý deň až do pol deviatej večer, počas dňa napríklad nesmela používať telefón, jej plná pozornosť mala byť venovaná deťom.

Čo poviete, zrejme v každej rodine by sa aspoň občas takáto šikovná opatrovateľka zišla, nie?

Pozrite si v galérii najlepšiu opatrovateľku na svete a jej starostlivosť o kráľovské deti.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia