3 veci, ktoré sú pre vašu rodinu obyčajné, no tá kráľovská vám ich závidí!

Bývanie celebrít | 27.05.2019

Niektoré veci považujete v rodine za obyčajné a zabúdate si ich vážiť, pričom tá kráľovská ich má zakázané. Ktoré to sú?

Pravidlá v kráľovskej rodine: Ťažký život jej slávnych členov

Dokázali by ste deň za dňom žiť podľa týchto prísnych pravidiel? A viete si predstaviť, že máte takmer neustále po svojom boku personál a asistentov, ktorí sú vám nielen nápomocní, ale zároveň vás aj sledujú?

Pozrite si aj: Notre-Dame: Vstane opäť z popola? (VIDEO)

Áno, k uchu britskej kráľovnej sa toho dostane mnoho a neraz je poriadne nespokojná s tým, ako sa jednotliví členovia rodiny správajú. Poznáte pravidlá, ktorými sa zakaždým musia riadiť? Neradi vám berieme detské sny, veď ktoré dievčatko nesnívalo, že by bolo raz princeznou alebo že sa vydá za mladého kráľa...

 

V rozprávkach to vyzerá vlastne jednoducho, pravdou však je, že patriť do kráľovskej rodiny je poriadnou záťažou. Možno im závidíme pozornosť médií, úžasné bohatstvo či rôzne možnosti, v skutočnosti mnoho ráz nemôžu robiť pre smrteľníka úplne bežné veci!

Pozrite si aj: Kúpeľňová veda: Ako často meniť uteráky?!

Tak napríklad sa v rodine nesmú používať prezývky. Prísny protokol nedovoľuje, aby boli členovia kráľovskej rodiny oslovovaní prezývkami, dokonca sa nesmú ich mená ani skracovať. A tak, keď médiá referovali o „Lady Di", bola to takmer trestuhodná familiárnosť.

Pozrite si aj: Kúpeľňová predložka je plná skrytých plesní a vírusov: Takto sa o ňu starajte, aby zmizli

Darčeky len kráľovnej!

Presne tak. Ak kráľovská rodina dostane dar, ten patrí podľa poriadku vládnucemu panovníkovi, teda kráľovnej. Len ona môže rozhodnúť či si dar - napríklad aj šperk ponechá, alebo ho daruje niektorému členovi rodiny. Dary sa však v žiadnom prípade nesmú predávať ani požičiavať inému členovi rodiny.

 

Prísne pravidlá platia aj pre rôzne spoločenské príležitosti. Jedno z najdôležitejších je, že všetci nasledujú kráľovnú, a to nielen na oficiálnych, ale aj na rodinných akciách. Ak sa postaví, postavia sa všetci prítomní, ak prestane jesť, musia prestať všetci ostatní.

Pozrite si aj: Tieto časti kúpeľne MUSÍTE dezinfikovať, ale skoro všetci na ne zabúdate

Prísne pravidlo platí dokonca aj pre manžela kráľovnej, princa Filipa, ktorý je povinný za svojou manželkou kráčať niekoľko krokov pozadu. Ku kráľovnej sa tiež nikdy nesmiete obrátiť chrbtom. Ak totiž ukončí konverzáciu, odchádza ako prvá. V prípade, že sa protistrana otočí, je to veľmi vážne porušenie kráľovského protokolu.

Pozrite si aj: Riešenie malých kúpeľní znie: Voľte atypický nábytok (FOTO)

Už ste počuli o kráľovských havranoch?

Už od čias kráľa Karola II. panuje tradícia, ktorá velí, že pri londýnskej veži Tower musí žiť aspoň šesť havranov. Ak totiž havrany opustia Tower, kráľovstvo padne. Kto by to riskoval?Ak sa vám zdajú havrany zvláštne, máme tu aj pravidlo, ktoré je o čosi logickejšie. Členovia kráľovskej rodiny majú mať bradu vždy vodorovne k zemi.

 

Toto pravidlo má zaručiť, že na všetkých záberoch budú vyzerať dobre a nikto ich neprichytí s hlavou v záklone či v predklone. Dámy sa tiež musia držať pravidla, že v doobedňajších hodinách majú nosiť klobúk, na večer ich účes zdobí korunka alebo tiara spolu s rodinným šperkami. Toto pravidlo platí pre všetky akcie po šiestej hodine večer.

Pozrite si aj: Kúpeľňa: Ktoré veci zostali IN aj v roku 2019? Ani za nič ich nemeňte!

A ešte dva zaujímavé fakty na záver. Pozor na kráľovnine psi, vždy si môžu robiť, čo chcú (na rozdiel od kráľovskej rodiny) a dokážu sa správať skutočne divoko. Pozor tiež na kráľovnú samotnú, je totiž hlavou všetkých ozbrojených síl krajiny, a tak je jedinou osobou, ktorá vyhlasuje vojnu či mier!

Pozrite si v našej GALÉRII fotky, na ktorých vidno, ako dodržiavajú prísne pravidlá!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia