Kráľovská rodina prezradila tajomstvo ich dlhovekosti: Ak chcete žiť do stovky, robte tieto veci!

Bývanie celebrít | 29.05.2019

Kto by nechcel žiť večne? Kráľovská rodina je rekordérom v dĺžke života, inšpirujte sa ich trikmi aj vy.

Britská kráľovská rodina je známa svojou dlhovekosťou. Zatiaľ čo si hovoríte, že to majú isto v génoch, nie je tak úplne. Dlhovekosť podlieha mnohým faktorom a genetika je len jedným z nich. Dobré zdravie a dlhý vek sú skôr výsledkom správneho fungovania kráľovskej domácnosti.

Pozrite si aj: To je divočina! Dali by ste si niečo takéto do kuchyne?

Kráľovná Alžbeta má neuveriteľných 92 rokov a stále si plní svoje kráľovské povinnosti. Ako to robí, že má energiu na toľko činností a ako je možné, že Kate či Meghan tesne pred štyridsiatkou na svoj vek vôbec nevyzerajú? Je za tým niekoľko pravidiel, ktoré celá rodina dodržiava na odporúčanie lekára už celé desaťročia!

 

Zdravý životný štýl je základom, kráľovná napríklad roky konzultuje všetko i s odborníkmi na zdravú výživu. Práve vďaka tomu si udržiava na svoj vek aj vynikajúce zdravie. Pravidlá na jeho dosiahnutie sú až smiešne jednoduché, len treba byť striktný pri ich dodržiavaní. Tak napríklad pri zdravom životnom štýle až 80 percent zdravotných problémov zvládne telo vyriešiť samé.

Pozrite si aj: Vyskladajte si dvierka kuchynskej linky úplne sami!

V preklade to znamená, že jeho sila vyliečiť sa človeku pomôže bez lekárskeho zákroku či liekov. Prechladnutia, drobné rany, menšie zápaly či zranenia - na telo, o ktoré sa dobre staráte, sa možno spoľahnúť. V domácnosti tak nemusíte skladovať mnoho rôznych liečiv, ani pri najmenšom probléme hľadať lekára.

Pozrite si aj: Spravte v kuchyni tieto triky a nebudete ju vedieť opustiť: Totálna zmena

V zdravom tele zdravý duch

Ako ho spoznáte? Existuje niekoľko jednoduchých pravidiel, podľa ktorých sa riadi celá kráľovská rodina. Platí to pre fyzickú i psychickú výdrž, ktorá sa očakáva od členov kráľovskej rodiny pri plnení ich povinností. Zdravý človek sa ráno zobúdza svieži, deň strávi aktívne a unavený je až večer.

 

Jedným z ukazovateľov dobrého zdravia je tiež rovný chrbát, čo je znamením, že svaly, nervy a kosti v tele sú zdravé, človek je v zdravej pozícii. O zdraví vypovedá aj spánok, teda schopnosť bez problémov rýchlo zaspať a následne mať kvalitný spánok.

Pozrite si aj: Vznikol second hand kuchýň: Chceli by ste kuchyňu z druhej ruky?

Dobrý výzor je podľa kráľovského lekára Dr. Aliho znamením dobrého stavu kardiovaskulárnej sústavy a štíhle postavy členov kráľovskej rodiny prezrádzajú, že síce majú zdravý apetít a chuť na všetky pokrmy, nepociťujú však nutkanie jesť slané, sladké či čokoľvek v neprimeraných množstvách. Stačí pravidelná strava zjedená s chuťou.

Pozrite si aj: Nemáte na kuchyňu miesto? Super! Mini kuchyne sú absolútnym hitom

Kráľovská rodina sa už desaťročia radí s poprednými odborníkmi na výživu. Rokmi sa im osvedčilo jesť potraviny vypestované na farmách alebo v záhradách, podľa možnosti vždy v čerstvom stave. V strave je potrebné mať dostatok proteínov, pričom vegetariáni by mali za svoj zdroj proteínov považovať tofu, cottage cheese, mandľové mlieko a podobné potravy.

 

Zaujímavé je, že kráľovská rodina nahrádza ovocné šťavy mrkvou, jablkami, zázvorom a zelerovými šťavami. Dodržiavajú tiež pitie šiestich až ôsmich pohárov vody denne. V jedálničku kráľovskej rodiny málokedy, ak vôbec nájdete vyprážané pokrmy, syry, hríby a citrusy okrem pomarančov. Tiež si sledujú príjem soli.

Pozrite si aj: Rafinované triky ako čo najlepšie využiť úzku, koridorovú kuchyňu

Kráľovský jedálniček

Kráľovský lekár odporúča jeden ovocný deň v týždni, kedy môžete pridať aj zeleninovú polievku a veľa vody. V kráľovskej kuchyni dodržiavajú tieto pravidlá tiež a na raňajky servírujú ľahké, ale na bielkoviny bohaté pokrmy teda vajcia, mandle či cottage cheese spolu s cereáliami, ovocím a s jogurtami.

 

Obedy predstavujú najkalorickejšie jedlo dňa. Malo by ísť o kombináciu zeleniny, proteínov a sacharidov. Po takomto obede si dokonca môžete dopriať neveľmi sladký dezert. Večera má byť ľahká, najneskôr o siedmej či ôsmej. Neodporúčajú sa korenené, ťažké a sladké pokrmy, pretože by zaťažili trávenie a zhoršili kvalitu spánku.

Čo poviete, znie to rozumne? Vyskúšali by ste vo svojej domácnosti zaviesť tieto zdravé pravidlá?

Pozrite si jedálniček kráľovskej rodiny v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia