Nádherné vidiecke bývanie! Pozrite sa, ako býva známa seriálová herečka

Bývanie celebrít | 09.06.2019

Sympatická herečka Marta Potančoková má rada prírodu a staré veci u nej vyhrávajú nad novými.

Poznáme ju najmä zo seriálu Vlci. Okrem toho však Marta Potančoková hráva v divadle, spieva s kapelou a najmä sa stará o svoje malé dvojičky. Napriek tomu si našla na nás čas a dovolila nám nahliadnuť do jej čarovného domčeka/ukázala nám ako býva.

 

Krása minulosti

Vyrastala v Devíne a ako sama hovorí je dušou dedinčanka. Jej rodičia tu kedysi kúpili 300 ročný rozpadnutý dom, ktorý celý život s láskou a úctou reštaurovali a udržiavali. Doteraz si tiež spomína na prázdniny u babky so všetkými vôňami a chuťami, čo k tomu patrili. Bez televízie a internetu. Lásku k vidieku a tradičným hodnotám je cítiť aj v jej súčasnom bývaní.

 

Mama susedkou

Marta nás privítala v malom domčeku, ktorý si postavila na pozemku hneď vedľa rodičovského domu. Pár rokov po vysokej škole strávila po bratislavských podnájmoch, ale po narodení syna už jasne vedela, kde bude jej domov. Vyhovovalo jej prostredie aj mama susedka, ktorá jej často pomáhala s malým synom Adamom. "Keď sa nám narodili dvojičky, spravili sme z malého domčeka malý domček s podkrovím."

 

Moderný vidiek

"Páči sa mi, keď interiér odráža osobnosť majiteľa. Sympatickejší je mi odvážny, bláznivý byt ako sterilný. Mňa asi vystihuje najviac štýl, ktorý si už v názve trochu protirečí: moderný vidiecky štýl", smeje sa Marta. A tak sa v jej čarovnom domčeku stretáva starý nábytok z blších trhov s najnovšími technologickými vychytávkami.

"Neviem či je to vekom, ale viac dôverujem starým veciam ako tým, ktorých sú plné dnešné obchody. Našťastie spotrebiče vyberal manžel a vďaka tomu som si našla dve veľmi dobré kamarátky. Umývačku a sušičku. Keby to bolo na mne obávam sa, že by sme mali v kuchyni sporák na drevo."

 

Práce sa nebojí

Posledná prestavba trvala vyše pol roka a Marta si užívala naplno každú jej fázu. Od zapracovania starých trámov a starých tehál do stavby, cez výber dreva na schody a podlahy až po nákup nábytku v bazároch či na burzách.

Ako sama hovorí, internet je plný nádherných a inšpiratívnych fotografií, ale ona sa pri zariaďovaní držala najmä dvoch základných pravidiel: maximálne využitie prírodných a recyklovaných materiálov a maximálna spolupráca s miestnymi remeselníkmi. Výsledkom je útulný domov, v ktorom cítite spojenie s prírodou.

 

Viac inšpiratívnych fotografíí nájdete v našej galérii.

Autor: Jana

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia