Meghan je šialená! Začala rekonštrukciu a minula na ňu 2,4 milióna (FOTO)

Bývanie celebrít | 07.08.2019

Meghan Markle a princ Harry čelia kritike, že utratili 2,4 miliónalibier daňových poplatníkov na renováciu svojho nového „hniezdočka lásky." Tak sa spolu pozrime, kam tieto peniaze investovali. 

Vyzerá to tak, že „papalášstvo" sa nenosí iba v postkomunistických krajinách, ale prekvitá i v kolíske európskej demokracie, vo Veľkej Británii.

Ostatní práve čítajú: Poznáte výhody malých kuchýň? My áno

Odporcovia monarchie šalejú

Kráľovský pár sa začiatkom tohto roka, pred príchodom svojho prvého potomka na svet, presťahoval do Frogmore Cottage, v areáli Frogmore Estate vo Windsore. Keď v minulých dňoch došlo k zverejneniu kráľovských účtov, vrátane výdavkov na renováciu spomínaného sídla, vyvolalo to vo verejnosti protichodné nálady.

 

Kritici a odporcovia monarchie označili sumu určenú na opravu rezidencie za „obzvlášť nehorázne vysokú" v čase, keď sú verejné služby pod finančným tlakom. „Vy chcete ospravedlniť kráľovské výdavky v dobe, keď nemocnice a školy čelia škrtom?" opýtal sa Graham Smith, predseda britských republikánov. „V krajine niet zvyšných peňazí a my vyhodíme 2,4 milióna libier za nové bývanie pre Harryho?", dodal Smith a označil takéto správanie za korupciu.

Ostatní práve čítajú: Nechce sa vám sledovať módne trendy? Stavte na nadčasové kuchyne s týmito 4 tipmi

„Vyžaduje si to úcta voči kráľovskej rodine"

Hovorca kráľovskej rodiny sa snažil situáciu zmierniť, keď vyhlásil, že renovácia budovy bola potrebná už dávno a Meghan s Harrym zaplatili za niektoré „príslušenstvo" a nábytok z vlastného vrecka.

Ostatní práve čítajú: Strop zo sadrokartónu? Nikdy! Vieme, aký strop v kuchyni bude moderný aj o sto rokov

Sir Michael Stevens, človek zodpovedný za účty monarchie, povedal: „Majetok nebol niekoľko rokov predmetom prác, a preto bolo nevyhnutné vykonať na ňom kompletnú renováciu v súlade s našou zodpovednosťou a s úctou voči kráľovskej rodine."

 

Moderná kuchyňa a kúpeľňa

V dome vymenili stropné trámy a rekonštrukciou prešli všetky plynové i vodovodné potrubia. Dom dostal novú strechu, schody, vymenili komínový systém a pristavili vnútorný krb. Zmene sa nevyhli ani kúpeľne, ktoré dostali úplne nový šat a Meghan sa môže tešiť na kúpanie v luxusnej vani vyrobenej na mieru. Realizovať sa môže pri pečení a varení, pretože kuchyňa získala novú linku a „plávajúcu" podlahu. Kompletnou zmenou prešla aj elektroinštalácia a celý vykurovací systém domu.

Ostatní práve čítajú: Tajomstvo dobrého vankúša odhalené

Pre spokojný spánok

Meghan sa musela pravdepodobne sťažovať na nepokojný spánok v dôsledku prelietavania lietadiel k letisku Heathrow, pretože manželský pár investoval 50 000 libier do špeciálnych zvukotesných okien. Snáď si už bude môcť nerušene zdriemnuť nielen v noci, ale aj počas dňa.

Ostatní práve čítajú: Tipy ako si zútulniť domov v škandinávskom štýle

Nie hocijaké farby

Firma tiež kompletne vymaľovala interiér domu a v najbližších týždňoch ju čaká ešte náter fasády budovy a niektoré záhradné terénne úpravy. Len pre zaujímavosť, Vicky Charles, interiérová dizajnérka kráľovskej rodiny, zodpovedala práve za vymaľovanie interiéru, ktoré spočívalo v použití ekologicky šetrných, vegánskych farieb bez toxínov.

 

Po pôrode rýchlo späť do formy

Frogmore Cottage má po rekonštrukcii desať izieb, pričom jedna z nich vzbudila silné emócie predovšetkým u tých, ktorí obviňujú kráľovskú rodinu z mamonárstva. Bulvárnymi médiami totiž prebehla informácia, že Meghan si nechala postaviť špeciálnu miestnosť s odpruženou podlahou na materskú jogu, ale Buckinghamský palác to poprel.

Či sa rekonštrukcia podarila, zhodnoťe v našej GALÉRII. Viac o rekonštrukcii prezradili vo VIDEU.

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia