Fíha: Tieto kráľovné sú omnoho bohatšie ako obľúbená Alžbeta

Bývanie celebrít | 20.11.2019

Ako sa žije v kráľovskom paláci? Nazrite ku Švédom a Dánom.

Zatiaľ čo sa zrak celého sveta upiera na britskú kráľovskú rodinu, môžu si tie ostatné o čosi viac vydýchnuť. Je však jasné, že ani v tak moderných krajinách akými sú Švédsko či Dánsko, nemajú členovia kráľovských rodín toľko súkromia, ako by si možno želali. Ale povedzte, život na kráľovských zámkoch im iste závidia milióny!

Pozrite si aj: Kozub v paneláku? Prečo nie? Môžete ho mať už tieto Vianoce!

Začiatkom jesene mal celý svet vcelku jedinečnú možnosť nazrieť aj do súkromia kráľovských rodín oboch krajín. Korunná princezná Mary a princ Frederik z Dánska do svojho paláca Amalienborgu pozvali švédsku korunnú princeznú Victoriu a princa Daniela. Vďaka stretnutiu mladých kráľovských párov mohol svet nazrieť do miest, kam sa veru bežný návštevník nedostane.

 

Kráľovský luxus

Palác vystavaný ešte v 18. storočí slúži rodine zvyčajne ako zimné sídlo. Je plný luxusu a opulentného dekoru, vysoké stropy a zlaté prvky na stenách i dverách dotvárajú majestátnu atmosféru. Za povšimnutie stoja aj obrovské sklenené lustre. Aj keď toto okázalé bohatstvo vyzerá nepohodlne, pohovky priamo v obývacej miestnosti by ste si pokojne mohli užívať aj u seba doma.

Ostatní práve čítajú: Túžite mať rodinný dom a zároveň neodísť z hlavného mesta? Máme riešenie!

K zlatu na stenách sa mimoriadne hodia ladiace farby, akými sú šedá a fialová, nezabudlo sa ani na vzorované vankúše. Masívny konferenčný stolík zdobia zlaté doplnky a chýbať nesmú ani populárne knihy ako dekorácia.

Prečítajte si aj: Toto musíte vidieť: Keď chýbajú pozemky, domy stoja na streche budov!

Samozrejme, verejnosť zvyčajne nemá možnosť nazrieť do súkromných častí paláca, ktoré sa nachádzajú v severovýchodnej časti, ak sa vám však Amalienburg zapáči, historickú časť celej rezidencie si môžete pozrieť ako bežní návštevníci v Copenhagene.

 

Slávny Drottningholm

Už ste o ňom počuli? Švédska kráľovská rodina sa nikdy nenechala zahanbiť. Tento nádherný zámok používa švédska kráľovská rodina ako svoj letný zámok. Dych berúce letecké zábery rozhodne nesklamú, Drottningholm má totiž prezývku severský Versailles. Pri pohľade na záhrady a palác obklopené jazerom Mälaren je hneď jasné, prečo sa tu rozvetvená kráľovská rodina schádza na krstiny a aj svadobné obrady.

Kliknite si aj na: Wau, televízia, ktorú nie je vidno: Tú v obývačke určite potrebujete!

Asi neprekvapí, že zámok, ktorý sa začal stavať ešte v 17. storočí, je už takmer tridsať rokov zapísaný aj ako súčasť svetového dedičstva UNESCO. Kráľovská rodina si síce prísne stráži svoje súkromné časti, palác so záhradami si však môže pozrieť každý smrteľník.

Mohlo by vás zaujímať aj: Tieto retro veci sú stále cool: Zoberte ich babke z povaly

Náš tip: Zaujímavé divadelné predstavenia počas leta v Drottingholmskom divadelnom múzeu sú určené nielen milovníkom opier.

Lepšie raz vidieť ako stokrát o tom čítať, preto si pozrite zábery v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia