Drevo v interiéri, ktoré vám vyrazí dych!

Doplnky, dekorácie | 03.02.2014

Materiál, ktorý dnes obdivujeme, kedysi tvoril bežnú súčasť domácností. Kým neprišla priemyselná revolúcia, všetok nábytok bol vyrábaný ručne. V menej obývaných a odľahlých oblastiach sa nosila iná móda ako v meste. Neopracované drevo si však stihlo medzičasom preraziť cestu až k nám. A to nech bývame kdekoľvek.

Nerasty a fantázia
Ako sme pri prechádzke v lese v detstve zbierali samorasty, asi nikto z nás len tak ľahko nezabudne. Tvary, ktoré stvorila príroda, nám vždy niečo prípomínajú a preto nás drevo vo svojej pôvodnej forme neprestáva fascinovať ani teraz. Celkom inú ligu však predstavujú umeleckí remeselníci a kreatívci, čo prenášajú do dreva svoje vízie a nekonečnú fantáziu.

Ako a kde ho získať
Drevo jednoznačne patrí do domácnosti, aby svojou prítomnosťou zútulňovalo priestor. Nemusíme rovno investovať nemalé peniaze do nábytku z pravého dreva s cieľom splniť si tento sen. K drevu sa vieme dostať aj inou a pre niekoho menej náročnou cestou. Pri rezaní stromov v záhrade ho môžeme originálne dodatočne zužitkovať vo forme vkusnej dekorácie.

Pýchou interiéru
Ďalšou kapitolou je naplavené drevo. Po dôkladnom vysušení preňho nájdeme doma svoje miesto, aby sa stalo pýchou interiéru ako niekoľko desaťročný kus, na ktorom sa svojským spôsobom podpísal rebelský zub času. Kus dreva môžeme sfunkčniť pripevnením háčikov, aby sme vytvorili vešiak do predsiene alebo do kuchyne na zavesenie kuchynského náčinia a textilných utierok.

Najlepšia inšpirácia
Je málo pravdepodobné, že by sme so seba začali sypať nápady, keď ani poriadne nevieme čo s drevom v takomto pôvodnom stave robiť. Haluze sa môžu ocitnúť v role štýlového zábradlia na schodište. Konár poslúži ako stojan, na ktorý inštalujeme dekoratívne svetielka.Vďaka našej invencii získame lacnú a zároveň vzácnu drevenú ozdobu alebo časť nábytku.Prezrite si prílohu pod článkom, je plná skvelých a nekonvenčných nápadov.

Autor: KatarínaFocus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia