DIY lampy: Dizajn máte zadarmo

Doplnky, dekorácie | 19.02.2015

"Hm, prílíš drahá!" môže zaznieť niekoľkokrát z vašich úst pri prezeraní ponuky závesných lámp. Masová výroba si nedáva záležať na poctivo dotiahnutom dizajne a za originálne riešenie sa zase nedá doplatiť. Ako sa dopracovať za týchto podmienok k svietidlu, ktoré by sa stalo klenotom domácnosti?

Choďte do toho
Dávka kreativity, voľná chvíľka, zaujímavý materiál a zručnejšie ruky predstavujú dôležité "ingrediencie", na základe ktorých viete zhotoviť vlastnoručne lampu, ktorá sa bude nápadne podobať na tie z dizajnérskeho ateliéru. Nebojte sa, že sa vyberiete späť v čase do školských lavíc na výtvarnú výchovu. Prejavovanie svojej kreativity nie je našťastie vekovo limitované.

Vyberte si štýl
Keď sa nestretne predstava s finančným rozpočtom, potom prichádza na rad DIY projekt. Základom je nadchnúť sa pre nejaký štýl, ku ktorému sa budete chcieť priblížiť. Oslovuje vás tradičný tvar, alebo skôr niečo modernejšie? Druhý krok spočíva v posúdení technickej náročnosti. Rozhodnúť sa môžete aj pre jednoduchší variant, s ktorým rovnako uspejete.

Vzhľad čo letí
Medzi najjednoduchšie závesné lampy patrí kábel obtočený farebným špagátom, ktorý zakončuje klasická žiarovka. Tento typ svietidla je obľúbený najmä u mladších ročníkov. V dizajnovom obchode by si zaň od vás vypýtali niekoľko desiatok eur. Pri výbere lampy sa nemusíte striktne držať predlôh. Žiarovku môžete okrášliť tienidlom vo forme jednoduchej konštrukcie.

FOTO: Inšpirujte sa a prerobte si lampu presne podľa vášho vkusu!

Vhodný materiál
Luster z korálikov, tienidlo z nanukových paličiek, sisalu, vlny na štrikovanie či zaváraninového pohára. Výsledok zaručene pritiahne všetky pohľady a vám vynesie medzi rodinou a známymi dizajnérsku slávu. Vkusné handmade doplnky zažívajú v poslednom čase boom. Pripojte sa k tejto vlne a ukážte ostatným, že na to máte. Interiér priam dychtí po jedinečných kúskoch.

Autor: KatarínaFocus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia