Leto v štýle DIY: 48 skvelých nápadov

Doplnky, dekorácie | 14.06.2015

Prichádza leto a s ním aj kopec skvelých nápadov a to nielen čo sa peknej dovolenky týka. Skrášlenie príbytku ukotví doma pocit pohody a vám dodá chuť existovať v priestoroch svojej domácnosti napriek vyšším vonkajším teplotám. Potešte sa vlastnoručným dielom, ku ktorému bude vzhliadať s obdivom aj celé vaše okolie. 

Prepadnúť vášni
Doplnkov v štýle urob si sám si môžete zadovážiť v množstve, ktoré si sami zaželáte. Ak prepadnete tejto vášni, máte o potešenie na celé leto postarané. Aký postup je najvhodnejšie zvoliť? Možno na začiatok neodraďte sami seba tým, čo si subjektívne myslíte o vašej šikovnosti. Ak nezačnete trénovať vašu kreativitu, nebude sa rozvíjať sľubným smerom.

Hľadá sa nápad
Ak vám nebrnkne do nosa nejaký konkrétny nápad, ktorého by ste sa chceli tvorivo zhostiť, poprechádzajte sa po vlastnom byte alebo dome. Možno natrafíte na miesto, ktoré by sa žiadalo vkusne dekorovať či personalizovať. V prípade absencie nejakého drobného kusa nábytku tiež nemusíte zúfať. Jednoducho si ho vyrobíte. Bez odvahy by sa ani dizajnéri nepričinili o veľké diela.

 

Konkurencia!
Nemusíte otrocky zháňať materiál, pretože minimálne časť z neho sa nachádza u vás doma. Z pňa si môžete vyrobiť príručný stolík, či z obyčajného drôteného ramienka spravíte vešiak vo forme improvizovanej siluety metropoly. Leto je spojené s exteriérovým posedením. Atraktívne handmade poťahy z vašej kreatívnej "dielne" bez obáv triumfnú výrobky masovej produkcie.

Ako sa ukázať
Servírovacie tácky, z ktorých by nekričal gýč, je pomerne neľahké zohnať. To by mal byť preto pre vás impulz, aby ste si jednu takú zrealizovali svojpomocne. Ozaj nejde o nič zložité. Potrebujete len pevný základ a vymyslieť vhodné úchytky. Originálne podložky pod poháre sa stanú radi hviezdou letného večera stráveného s priateľmi. Umožnite sami sebe sa tvorivo prejaviť.

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia