Industriálne bytové doplnky: Len za pár centov!

Doplnky, dekorácie | 15.03.2016

Skrášľovanie bývania je nutne spojené s investíciami. Máme však šťastie, že nežijeme v dobe, keď frčali bronzové sochy, zlaté rámy na obrazoch a krištáľové lustre. Dnes vieme byť trendy aj za pár centov. Niektoré doplnky pritom nevyberiete v oddelení bytového dizajnu, ale v časti pre domácich majstrov. S kúskom potrubia

Znie to priam neuveriteľne, ale s nástupom dizajnových prvkov v surovom, industriálnom dizajne, sa začali priemyselné prvky meniť na umenie. Nie je nič nevídané umiestniť lešenárske trubky ako vešiaky na šaty. Zaujímavým riešením je aj potrubie na kúrenie vinuté popri stene a vôbec nie skryté.

Rúrky sú vynikajúci nástroj na domáci dizajn. Sú lacné a ak ich kúpite aj s kolenom, môžete nim viesť elektrické káble, na vrch nainštalovať žiarovky a získate vkusnú, surovo železnú lampu. Omnoho lacnejšiu ako v obchode s prirážkou za trendovosť.

Postačí aj objímka
Mať žiarovku spustenú zo stropu bez lustra sa kedysi považovalo za nevkus, prípadne za nedokončené stavebné úpravy. Správne, kedysi. Dnes to neplatí a preto sa do módy dostávajú úplne bežne klasické objímky, ale s pekne naaranžovaným káblom, prípadne viac žiaroviek, ktoré dokážu pôsobiť ako pravý luster.

 
Krásny dizajn fľaše
Tiež vás niekedy zabolelo, že pekná darovaná fľaša od prémiového alkoholu skončila aj tak iba v koši na triedený odpad? Možno by si zaslúžila lepšie postavenie. Vďaka LED technológií a malým žiarovkám s veľkým výkonom môžete fľašu plnohodnotne premeniť na skvelú lampu. Alebo celú kolekciu svietidiel. Stačí mať poruke šikovného majstra, čo to vie s elektrinou a máte funkčné svietidlá a zachováte si aj cenné fľašky.

Kovové inšpirácie
Železo a kov nemusia byť studené a chladné. Stačí náter, alebo netradičné spracovanie a máte vtipný, originálny a moderný bytový doplnok. Kov vyzerá dobre v každej farbe. Či už temnej čiernej, striebornej, alebo aj zlatej ako z čias kráľa Slnko. Už nemusíte váhať, aký materiál si vniesť do bytu.

Kov je trvácny, bezpečný, lacný a nepotrebuje len veľké haly a priestory, ale zapadne aj v obývačke na komodu, či v spálni na nočný stolík. Jeho životnosť je prakticky neobmedzená. Vynikajúce riešenie do detských aj študentských izieb a prakticky všade!

Bývanie v lofte väčšinou podmieňuje industriálny štýl, lebo miestu pristane

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia