Štýlové sklenené police prevzdušnia priestor a pôsobia luxusne

Doplnky, dekorácie | 22.07.2019

Sklenené police rozžiaria každý interiér. Dôvodom ich obľúbenosti je estetický až priezračný vzhľad. Sklo vďaka priehľadnosti priestor zbytočne nezaťaží, ale prispeje k rozjasneniu svetlých i tmavých miestností. Použite ich všade, kde potrebujete naplno využiť priestor bez zbytočného vizuálneho zaťaženia.

Akoby vo vzduchu
Police zo skla pôsobia, akoby sa vznášali v priestore, takže predmety, ktoré sú na nich uložené, viac vyniknú. Práve preto ich radi využívajú obchodníci na vystavenie tovaru. Sklo v sebe nesie prvky luxusu a nadčasovosti, preto pristane každej miestnosti. Pri výbere sa orientujte podľa hrúbky skla. Čím je hrubšie, tým väčšiu nosnosť má polica. Stretnúť sa môžete s hrúbkou už od 6 až do 20 mm.

Prečítajte si aj: Plesne a smrad preč! Ako udržať práčku čistú?

Matné i farebné
Police majú rôznu dĺžku a tvar, estetickým detailom je samotné zabrúsenie rohov. Rohy totiž nie sú len hranaté, ale i skosené a oblé. Okrem políc z číreho skla sa hojne využíva dekoratívne sfarbené sklo - dymové, mliečne, modré či čierne. Nezvyčajné, ale vysoko estetické sú zrkadlové, ornamentálne a police s LED osvetlením.Spôsob upevnenia
Upevnenie sklenenej police podporuje jej vzhľad, ale zabezpečí i stabilitu a bezpečnosť. Použiť môžete držiaky, lišty aj uhlové konzoly. Voľba typu držiakov ovplyvňuje účel využitia police. Niektoré podpierajú celé sklo, iné len okraje police. Takmer neviditeľné sú lišty, ktoré istia zadnú stranu police. Výhodou lišty je, že v nej môžete ukryť LED diódy. Sklenené police nemusia byť len na stene, ale aj priamo na zrkadle aj na skrinke.

Kúpeľňa
Kúpeľňa je ideálna na inštalovanie sklenených políc. Sklo v kombinácii s keramikou vytvára veľmi moderný vzhľad. Uložíte na nich množstvo drobností a priestor ostane aj naďalej vzdušný a ľahký. V kúpeľni vždy používajte bezpečnostné sklo.

Je odolnejšie voči nárazom, teplu i chemickému poškodeniu. Pri rozbití sa rozpadne na malé neostré úlomky. Nad umývadlom, vaňou či v sprchovacom kúte sú praktické police so „zábradlím", z ktorých uložené predmety nepadajú.

Prečítajte si aj: Umývadlá na vysokej nohe nie sú vôbec zlý nápad!

Kuchyňa
Otvorené police sú rozšíreným kuchynským trendom. V sklenenom vyhotovení vdýchnu kuchyni ešte modernejší a vzdušnejší štýl. Môžete ich kombinovať s drevenými policami a uložiť na ne sklenené poháre aj krehký porcelán. Police zo skla vyzerajú fantasticky v bielej kuchyni, kde sú doslova neviditeľné. Priehľadné police môžete zavesiť aj priamo pred okno a vôbec neobmedzia prístup svetla.


V obývacej izbe
Sklenené police sa nestratia ani v obývacej miestnosti. Zaveste ich na stenu, vložte do skrinky, nebojte sa použiť celé sklenené regály. Neexistuje vhodnejší spôsob, ako vystaviť dekorácie, zbierku značkového alkoholu, suveníry z dovolenky alebo miniatúry.

Nebojte sa použiť dizajnové police s atypickým zakriveným tvarom. Ak chcete, aby predmety vynikli čo najviac, stenu za policami natrite tmavším farebným odtieňom.

Pozrite si v našej galérii, ako vyzerajú sklenené police v praxi!

Autor: RadomírFocus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia