Hľadáte originálne vianočné dekorácie, ktoré nebudú gýčové? Našli ste!

Doplnky, dekorácie | 04.12.2019

Zabudnite na otravné preplnené obchody plné gýčových vianočných ozdôb. Vyrobiť si ich môžete aj svojpomocne a budete na to potrebovať jednoduchú vec.

Papier.

Adventný kalendár

Advent v tomto roku štartuje 2. decembra, takže je už naozaj čas zavesiť adventný kalendár do priestoru. Môžete využiť farebný papier na tvorbu malých vrecúšok a pekne ich naplniť a rozvešať po šnúrke. Môžu slúžiť ako girlanda plná prekvapení hlavne pre deti.

Vianočné stromčeky

Niet nad vôňu poctivého ihličia, ale napríklad na vytvorenie vianočnej atmosféry v predsieni či na jedálenskom stole, si vystačíte aj s papierovými stromčekmi. Môžete si ich vystrihnúť z tvrdého papiera a zlepiť dokopy na parádnu jedličku.

Prečítajte si aj: Túto vec v kúpeľni zaručene podceňujete: Má len pár centimetrov, ale prezradí o vás veľa!

Krásne sú však aj stromčeky zlepené z farebných guľôčok. Sú tak moderným stromčekom, ktorý je zároveň aj farebne vyzdobený. Pekný, atraktívny a inovatívny. Všetko potrebné vrátane lepidla kúpite v papiernictve, ktoré nebýva ani pred sviatkami extra preplnené.

 

Papierová výzdoba

Môžete si z papiera vytvoriť sviečky na stromček alebo aj domčeky, srdiečka, krásne sú ozdoby na vianočný stromček vyrábané spolu s deťmi. Vďaka tomu sa budú z Vianoc a z vlastnej výzdoby tešiť omnoho viac, ako keď bude všetko zabezpečené z obchodu.

Prečítajte si aj: Je vo vašej kúpeľni zima ako v ľadovom kráľovstve? Vďaka tomuto sa zmení na teplé miestočko 

Fantázii, farebnosti a variabilite sa medze nekladú. Dokonca, ak využívate LED svetielka a jednu žiarovku umiestnite do vnútra papierovej ozdoby, môžete ju premeniť na skutočný šperk stromčeka. Krajšie akoby ste kdekoľvek kúpili.

 

Papierové girlandy

Girlandy k Vianociam patria. Môžete ich využiť na okno, na stenu, na dvere. Môžu byť komplet z papiera, povystrihované, zapletené formou retiazok, so šnúrkou prepojené vlajočky, stromčeky aj vetvičky. To všetko je možné vytvarovať z papiera. A nebojte sa aj experimentovať. Papier sa veľmi dobre kombinuje s imelom aj so živými vetvičkami. Budete tak mať nefalšovanú vôňu Vianoc spolu s atraktívnymi ozdobami.

Papierové gule

Pomocou dvojfarebného papiera si viete spraviť krásne vianočné gule. Na internete je mnoho návodov ako na ne, ale princípom je poskladať papier, vystrihnúť správy tvar a následne guľu otvoriť ako harmoniku. Môžete sa pohrať aj s komplikovanejšími tvarmi. S papierom to ide prekvapivo ľahko.

V našej galérii nájdete aj postup, ako si takúto nádhernú ozdobu z papiera môžete vyrobiť.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia