Wau: Takto dokáže textil zmeniť váš domov!

Doplnky, dekorácie | 06.07.2019

Textil dodá bytu osobitý nádych. Závesy, záclony, mäkké koberce, deky či vankúše. Títo pomocníci vdýchnu každému interiéru pocit domova a útulnosti.

Nechajte ho rozkvitnúť

Textil je skvelý materiál. Môže byť hladký alebo štruktúrovaný, jednofarebný alebo so vzorom. Navyše ním dokážete premeniť obyčajné kreslo na niečo výnimočné. Stačí mu ušiť poťah s nádherným kvetinovým vzorom.

 

Prečítajte si aj:  Bytový textil s vôňou prírody

Zelená oáza

Motívy tropických listov sú populárne už niekoľko rokov. Len tak ľahko sa neopozerajú a navyše prinášajú pocit blízkosti prírody. Podporte ho aj výberom koberca z prírodného materiálu, akým je napríklad juta.

 

Mohlo by vás zaujímvať: Tajomstvá interiérového textilu

Šaty pre okno

Bez nich sú okná akoby holé. Nehovoríme o bielych záclonách, ale o farebných závesoch, ktoré dodajú oknu čaro. Môžete ich mať viacero a meniť ich podľa ročného obdobia. Uvidíte, že zmena bude dokonalá.

 

Prečítajte si aj: Živé a mäkké kamene v domácnosti

Nápadité vzory

Pri výbere látky na poťah kresla sa riaďte jednoduchým heslom. Čím originálnejšia, tým lepšia. Látku použite na jedno, maximálne dve kreslá a jeden vankúš. Na zbytok sedacej súpravy použite jednofarebný textil, ktorého odtieň zvolíte podľa farby prevládajúcej na vzorovanej látke.

 

Mohlo by vás zaujímať: Záhradný objav: Nechajte zažiariť látky

Tlmič hluku

Koberec pôsobí ako hluková bariéra. Okrem tlmenia zvuku však môže byť aj hlavným krásavcom interiéru. Farebným pásikavým vzorom nemôžete nič pokaziť.

 

Prečítajte si aj: Bláznivé koberce - tipy, ako byť originálny

Spájajte nečakané

Nebojte sa ani kombinácii rôznych vzorov. Vedľa seba sa môžu ocitnúť geometrické aj rastlinné motívy. Napríklad vzor divokých šeliem dodá interiéru kúsok extravagancie a luxusu.

 

Mohlo by vás zaujímať: Eko bytové textílie nesmú v domácnosti chýbať

Ďalšie nádherné inšpirácie nájdete v našej galérii.

Autor: Jana

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia