Našli sme 5 super pomôcok, ktoré vám spríjemnia čas na záhrade či na balkóne

Doplnky, dekorácie | 09.07.2019

Tieto šikovné doplnky do záhrady i na terasu rozhodne nepodceňujte!

Najkrajšie mesiace v roku a prázdninový čas so sebou prinášajú mnoho možností, ako tráviť čas vonku, na záhrade či v prírode. A práve k tomu sa vám zídu praktickí pomocníci v podobe chladiacich podložiek, solárnych vychytávok či pomôcok, ktoré spravia všetko za vás. Poznáte ich?

Pozrite si aj: Eklektický štýl: Odvážny, drzý a ten pravý pre vás! (FOTO)

Ako spríjemniť vášmu štvornohému miláčikovi horúci deň? Prečo zbytočne nosiť na pláž či k bazénu pumpu, a potom zdĺhavo hľadať správny nadstavec a trápiť sa s kopou nafukovačiek? A ako si vychutnať príjemnú hudbu večer na terase či pod rozkvitnutým stromom?

 

Poďme sa spolu pozrieť na nenápadné, ale o to praktickejšie pomôcky do záhrady, na kempovanie alebo hoci len tak k bazénu i na pláž. Ak ich budete mať v tej správnej chvíli po ruke, spríjemníte si deň a ušetríte kopu starostí.

Pozrite si aj: Táto krajina, v ktorej ste určite neboli, inšpiruje celý svet: "Bývajte ako my a budete šťastní!"

Príjemný chlad

Je vášmu štvornohému miláčikovi teplo? Nečudujeme sa. Pomôcť by mu mohla chladiaca podložka. Funguje úplne jednoducho vďaka endotermickej reakcii. Stačí, ak si domáce zvieratko na ňu ľahne a podložka začne teplo, ktoré vyžaruje jeho telo, vstrebávať. Je ideálna na cesty a pri bežných teplotách ju netreba vopred ochladzovať - ale ako to už býva, ak sú dni tropické, môžete ju vopred vychladiť. Podľa veľkosti vás bude táto pomôcka stáť od 10 € vyššie.

Pozrite si aj: Vyrobte si soľ do kúpeľa: Dá sa to rýchlo aj lacno!

Keď sme už pri zvieratkách, neraz sa stane, že je potrebné po nich pozbierať zapáchajúci odpad. Užitočnou pomôckou pre všetkých, ktorí sa nechcú zohýbať alebo zbierať exkrementy (či iné odpadky) priamo zo zeme, je zberač s rúčkou. Na koniec zberača môžete pripevniť igelitové vrecko, a tak máte pohodlne upratané v priebehu pár sekúnd.

 

Praktická pomôcka nielen na vašu záhradu, ale aj na pobyt v prírode či pri vode. Kúpiť ho môžete pohodlne už za cenu do 10 €.A čo takto solárne pomôcky do záhrady? Áno, rozhodne po nich siahnite. Stačí počiatočná investícia, správne umiestnenie a na konci slnečného dňa máte praktickú dekoračnú lampu nabitú. Dekoračné solárne lampy sú vhodné na všetky miesta, na ktorých potrebujete orientačné osvetlenie, ktoré však nemusí byť prisilné.

Pozrite si aj: Zabudnite na obkladačky v kúpeľni: Dajte si tam TOTO (vlhkosť vôbec neprekáža)

K príjemnému pobytu na záhrade poslúži aj fakľa, ktorá má v sebe zabudované reproduktory. Skvelá hudba i osvetlenie hneď po ruke, to je kombinácia, ktorá sa hodí podvečer i na noc. Jednoduché ovládanie priamo z mobilu (či z iného zariadenia) cez bluetooth nevyžaduje žiadne špeciálne inštalácie či zručnosti - hudbu dokáže pustiť aj vaše malé dieťa.

Pozrite si aj: Poriadok v kúpeľni bude hračka! Dajte na tieto tipy

Ak však potrebujete pracovať s notebookom na dovolenke alebo si chcete užiť pracovný čas vonku, vyskúšajte skladací stolík pod notebook so zabudovanou LED lampou. Je polohovací, skladací a nastaviteľný, preto ho využijete na zemi, na pohovke, ale hoci aj priamo v posteli. Prirodzene, nechýba podložka pre myš a ani priehradky na drobnosti. Všetko bez zbytočných káblov, osvetlenie funguje na batérie. Čo poviete, praktické?

 

Pre chvíle, keď chcete len tak pohodlne odpočívať, pre vás máme samonafukovacie lehátka a kreslá. Iste ste ich už videli. Stačí prísť na pláž, rýchlym pohybom „nabrať vzduch" do svojho lehátka, a potom zatvoriť. Už žiadne otravné fúkanie alebo pumpovanie. Po horúcom dni na slnku sa však večer alebo v noci môže poriadne ochladiť.

Pozrite si aj: Zabudnite na chrómové vodovodné batérie: Dnes sú moderné tieto 2 farby!

Skúste aj deky s rukávmi. O čom hovoríme? O prikrývke, ktorá je ušitá tak, aby ste si ju mohli na seba obliecť, konkrétne má rukávy, takže zatiaľ čo si pohodlne sedíte na terase alebo pri mori, budete mať zakryté všetky dôležité miesta bez nutnosti deku pridŕžať.

Inšpirujte sa praktickými doplnkami v našej GALÉRII. Pokiaľ si pozriete VIDEO, dozviete sa, aké krásy Slovenska si nemôžete nechať ujsť!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia