(FOTO) Víkendová chalupa v dezolátnom stave sa zmenila na NÁDHERU!

Doplnky, dekorácie | 18.08.2019

Chalupa, ktorú sme navštívili, bola predtým v zanedbanom stave. Zásah dizajnéra, ktorý akceptoval požiadavky domácich, z nej urobil úžasný priestor nielen na relax, ale i bývanie.

Akčná mama

Chalupa patrí síce Tomášovi, ale premenu vzala do svojich rúk jeho mama. On je vo všetkom dosť nerozhodný a dosť dlho sa nevedel rozhýbať. Páči sa mu vidiecky štýl a má rád prírodné materiály, ktoré sa stali základom pri renovácii.

 

Nutná premena

„Podľa syna bola chalupa v dobrom stave, ja si však myslím, že bola neútulná, chýbala nám tu poriadna kuchyňa aj miesto na oddych a asi preto sme sem ani často nechodili," vysvetlila nám matka majiteľa a pokračovala: „Bolo mi to ľúto, veď čo by iní dali za to aby mohli čas tráviť na takomto mieste."

Prečítajte si aj: Pustila nás k sebe: Takto vyzerá chalupárska pohodička u Katky Jesenskej

Len prírodné materiály

So synom sme sa našťastie zhodli, že ju dajú zariadiť vo vidieckom štýle a s prírodnými materiálmi a doplnkami. Takými, aké na chalupu patria - staré kufre, konvy, drevené rámy s dobovými fotografiami, prútené koše...

 

Nechýba ani chlastáreň

Ešte predtým však rozdelil priestor chalupy tak, aby spĺňal viacero účelov. Do jednotlivých „kútov" navrhol kuchyňu, jedáleň, obývačku a čitáreň s dvomi kreslami, ktorá môže slúžiť aj ako chlastáreň Do stien dali urobiť niky a osadiť kamenné bloky. Drevené stĺpy, okná a podhľady oživili náterom a steny namaľovali na bielo. Potom položili novú podlahu a vymurovali pec.

Prečítajte si aj: TOTÁLNA PREMENA: Zo starej chalupy kráska na pohľadanie

Kovbojské dvierka

Do kuchynskej časti dali väčšinu nábytku vyrobiť na mieru. Spodné skrinky aj priestor pre chladničku je vymurovaný takže stačilo o múriky prichytiť dvierka podobne ako v kovbojskom salóne. Namiesto vrchných skriniek sú len police, vyrobené z obyčajných dosiek.

 

Z dreva na dvore

Pohodlnú sedačku vybrali cez internet, dodekorovali ju, ale tak chlapsky, kožušinami a tmavými vankúšmi. Zaujímavá je „história" konferenčného „hand made" stolíka. Michalovi videl na dvore drevo, spílili ho, jednotlivé kusy naukladali na seba, na vrch uložili sklo a originálny stolík bol raz dva na svete.

Prečítajte si aj: Koliba s prekvapením vo vnútri: Pôjdu vám oči vypadnúť! 

Kútik pre chlapov

Jeden z rohov miestnosti je určený na oddych a pohodu. Sú tu dve pohodlné čalúnené kreslá, medzi ktorými je stolík z pňa na odloženie knihy či fľaše s dobrým nápojom. Ďalšie majú domáci umiestnené v nike, ale nechýbajú tu ani knihy a časopisy a ani zbierka kaktusov, ktoré nevyžadujú každodennú starostliovsť.

 

 

 

 

 Pekné aj funkčné

Na chalupe nás zaujali aj doplnky. Nielen preto, že väčšinou boli vyrobené veľmi jednoducho a z nepotrebných materiálov, ale hlavne preto, že takmer všetky boli funkčné. Napríklad rám zrkadla vyrobili z narezaných konárikov, pne zo stromu sa použili na sedenie, kufre a prútené koše na odkladanie. V chalupe sa teraz aj domáci cítia veľmi príjemne a najradšej by sa do nej natrvalo presťahovali.

Viac fotografií z tejto úžasnej premeny nájdete v našej GALÉRII.

PRIPRAVILA: Daniela Mýtna, FOTO: Stana Topolská

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia