Vďaka TOMUTO štýlu bývania si prečistíte hlavu a zbavíte sa stresu

Doplnky, dekorácie | 09.08.2019

Vonkajšie vplyvy, farby či ľudia, ktorých stretávate, sa podpisujú na vašej psychickej pohode. Doma by ste mali načerpať nové sily a s týmto štýlom sa vám to podarí!

Prineste minimalizmus do celého bytu!Máte radi jednoduché, ale sofistikované minimalistické prvky v interiéroch? Poďte si ich s nami pridať do celého bytu. Pekne postupne, krok za krokom premeníte svoje bývanie na štýlovú - a praktickú oázu!

Pozrite si aj: Wau: Takto dokáže textil zmeniť váš domov!

Áno, minimalistický štýl môžete priviesť do obývačky, spálne, detskej izby, do pracovne, ale aj do kuchyne. V každej z týchto miestností sa prejaví iným spôsobom. Pozitívom rozhodne je, že keď prekonáte počiatočnú strohosť, oceníte praktickosť a funkčnosť, farebnú jednoduchosť, ale aj čistotu línií. Takéto interiéry vás prosto vizuálne nezahltia.

 

V jednoduchosti je krása!

A tiež praktickosť. Pre minimalistický štýl platí, že „menej je viac". Nesiaha po krikľavých farbách, napriek tomu nemusí byť nudný, ak sa však potrebujete zorientovať vo farebnej škále, najlepšou radou bude držať sa farebnej striedmosti.

Pozrite si aj: Táto vec je symbol domova, ale čoraz viac sa z našich bytov vytráca!

Nábytok i ďalšie prvky by mali mať jednoduché až základné tvary, línie pôsobia čisto, takmer až nenápadne. Keďže je praktickosť dôležitým prvkom, bude sa tento interiér jednoducho udržiavať - nie je totiž zaplnený dekoráciami, doplnkami ani nadbytočnými textíliami.

Pozrite si aj: Našli sme 5 super pomôcok, ktoré vám spríjemnia čas na záhrade či na balkóne

Náš tip: Každý kus v miestnosti musí mať svoj účel, ideálne hneď viacero. Ak vyberáte dekoráciu, skombinujte ju aj s praktickou stránkou, nepridávajte však nič navyše.

 

Minimalizmus v spálni či v obývačke je už dobre známym trendom uplynulých rokov. Rovnaký princíp môžete však využiť aj pri zariaďovaní detskej izby, čo už nie je také typické. Detskí psychológovia ale tento princíp podporujú, detská izba totiž nemá byť preplnená poličkami, hračkami či zbytočnosťami, dieťa je potom zahltené množstvom predmetov.

Pozrite si aj: Túžite po luxuse a originalite v byte, ALE za pár centov? Dá sa to!

A čo minimalizmus v prostredí, v ktorom pracujeme? Asi vám napadne ako prvá pracovňa, avšak kuchyňa je tiež miestnosťou, ktorej minimalizmus výrazne pristane. Základným pravidlom sú otvorené voľné plochy, spotrebiče, potraviny či pomôcky skryté do praktických skriniek.

Pozrite si aj: Koberec alebo podlaha? V predsieni využijete viac TÚTO vec!

Náš tip: Ak chcete zariadiť celú domácnosť v minimalistickom štýle, zamerajte sa na jej najväčšiu a dominantnú plochu - podlahu. Zjednoťte ju vo všetkých miestnostiach, tak aby prechody v rámci miestností boli úplne plynulé.

 

A po ktorých materiáloch siahnuť?

Pre útulnosť sa sústreďte na prírodné materiály, akými sú prirodzene drevo v kombinácii so sklom, s kožou a kameňom. Ostatné prvky však môžu byť kovové, hliníkové, oceľové alebo chrómové. Ak vás očaril betón, pokojne ho zaraďte tiež, je čoraz populárnejší.

Pozrite si aj: Štýlové sklenené police prevzdušnia priestor a pôsobia luxusne

Jednoduchosť vďaka farbe

Minimalistický štýl rozhodne nehýri žiarivými farbami. Ak vám tento prvok v interiéroch chýba, napríklad v obývačke či v detskej izbe, pokojne zaraďte jeden výraznejší kúsok, inak však farebnosť držte v neutrálnych až v nenápadných tónoch so škálou založenou na bielej, béžovej, hnedej, čiernej či sivej farbe.

Pozrite si našu GALÉRIU. Získate super inšpirácie na minimalisticky zariadené miestnosti.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia