Farby podľa znamenia zverokruhu: TIETO doma rozhodne potrebujete

Doplnky, dekorácie | 26.08.2019

Každé znamenie zverokruhu má svoje osobitosti. To, čo poteší Leva, sa nemusí páčiť Rybám. Poďte sa s nami pozrieť, aké farby by ste vo svojom okolí mali zvoliť podľa dátumu vášho narodenia.

Trafíme sa do vášho vkusu?Máte svoju obľúbenú farbu alebo dokonca kombinácie farieb, ktoré vo svojom interiéri preferujete? Výborne, je to vynikajúci základ, ku ktorému môžete pridať farby vhodné pre jednotlivé znamenia žijúce vo vašej domácnosti.

Pozrite si aj: Kachličkové trendy: Aký obklad vybrať a ktoré farby teraz letia?

Prečo potrebujú znamenia svoje farby?

Prečo vlastne? Odpoveď je v skutočnosti jednoduchá. Každé znamenie inklinuje k niečomu inému. Aby boli naše emocionálne potreby naplnené a aby sme sa vo svojom prostredí cítili príjemne, potrebujeme zvoliť farebnosť, ktorá je v harmónii s naším astrálnym znamením.

 

Začnime Kozorožcom, teda ľuďmi narodenými na sklonku roka a v januári. Farbou tohto znamenia je hlboká šedá. Na prvý pohľad to znie síce ako veľmi nudná farba, opak je však pravdou. Výberom tejto farby do interiéru získate neutrálne prostredie, ktoré môžete doplniť ďalšími farbami a hlavne zaujímavými vzormi. Klasická šedá je preto ideálnou voľbou.

Pozrite si aj: Najväčšie chyby pri renovácii, vyhnite sa im!

Nasledujúcim znamením je Vodnár. Jeho farbou je starožitná modro-zelená. Kto pozná nekonvenčných Vodnárov, toho táto farba rozhodne neprekvapí. Aj keď nie je výrazná, dodá každej miestnosti závan kreativity, kombinovať ju totiž môžete na mnoho spôsobov. Vďaka tejto farbe bude pôsobiť interiér komfortne a živo.

Pozrite si aj: Wau, úžasné optické ilúzie s tapetami

Ryby ako klasický vodný živel so sebou prinášajú modrú, v tomto prípade vo svetlých odtieňoch. Predstavte si plytkú morskú zátoku s pokojnou vodnou hladinou. Presne tak sa chcú Ryby cítiť aj vo svojom domove. Svetlá modrá odľahčuje atmosféru, upokojuje a povznáša.

 

Baranovi patrí tlmená oranžová. Áno, s týmto znamením sme prešli k ohnivým farbám. Barani sú totiž neustále priťahovaní výraznými farbami, ulahodíte im aj červenou. Ak chcete tieto energicky výrazné farby umiestniť na steny, voľte tlmenejšie odtiene, celkovo však silné znamenie akým je Baran, vo svojom okolí tieto farby rozhodne potrebuje.

Pozrite si aj: To musíte vidieť: Luxusný dom na útese ako vystrihnutý z časopisu

Naopak Býci potrebujú vo svojom okolí farbu pokoja, ktorou je jednoznačne tlmená zelená. Doplňte ju o ďalšie zemité tóny, je to prostredie, v ktorom vždy nájdete pokoj a získate naspäť stratenú rovnováhu.

Pozrite si aj: Dizajnové pasce v kúpeľni: Sú pekné na fotke, ale v praxi nepoužiteľné, nedajte sa oklamať!

Nech sa zelení!

Blížencov zrejme prekvapíme, ak im navrhneme do pozornosti paprikovú zelenú. Nepatrí medzi krikľavé farby, interiér však presvetlí a dáva vynikajúce možnosti na kombinovanie s ďalšími teplými odtieňmi. Zároveň zvýrazní pozitívnejšiu stránku Blížencov, takže sa jej rozhodne držte.

 

Vhodnou farbou pre Raka je fialová. Táto farba prináša upokojujúcu atmosféru do každej miestnosti. S jej pomocou priestor zútulníte, pretože fialová vytvorí rovnováhu a uvoľnenie. Tiež sa vám pri pomyslení na ňu vynorila pred očami levanduľa? Ak áno, tak ju rozhodne odskúšajte!

Pozrite si aj: Fenomén v bývaní: Industriálny štýl je elegantný, nadčasový a svojrázny

Farbou Panny je zafírová. Zafírová farba je presne ako všetky Panny - praktická. Ani príliš tmavá, ani príliš svetlá, dokážete s ňou vytvoriť mnoho zaujímavých kombinácií. Prináša pocit pokoja a kontroly, zbavuje stresu a celý priestor dokáže nabiť príjemne prúdiacou energiou.

Pozrite si aj: Ak vás priťahuje TENTO štýl bývania, ste kreatívni a svojskí

Váhy sú znamením s výraznou ružovou. Do priestoru vnáša eleganciu, je jemná, zasnená a otvorená. Svetlejšie odtiene v miestnosti prinesú pocit rovnováhy a harmónie, a to je presne to, po čom Váhy túžia najviac.

 

Farbou Škorpióna je svetlá hnedá. Táto farba je sýta a plná dramatickosti i vášne. Práve pre Škorpióna je dôležité podčiarknuť vo svojom okolí tmavšie farby, ktoré upokojujú a vytvárajú intenzívnu atmosféru. Ak máte doma Škorpióna, určite mu túto farbu doprajte.

Pozrite si aj: Vypite víno a z korkových štupľov postavte dom. Neveríte? Táto rodina to dokázala (FOTO)

Posledným znamením je Strelec. Jeho farbou je modrá v podobe temnej hlbočiny. Pri tejto farbe si Strelec odpočinie a naberie nové sily do svojho dobrodružného života. Pripomína mu oceán, a teda diaľky plné neznámych a vzrušujúcich zážitkov.

V našej GALÉRII nájdete omnoho viac inšpirácií pre zariadenie svojich domácností!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia