Čo s toľkou bižutériou? Šikovné gazdinky nám prezradili najlepšie tipy

Doplnky, dekorácie | 27.08.2019

Skladujeme bižutériu. Značka: Veselo!

Všimli ste si, že zabúdate nosiť aj svoje obľúbené kúsky, keď ich nemáte na dosah? Hneď ako odložíme bižutériu do zásuviek alebo krabíc, strácame prehľad alebo sa nám niektorý z kúskov ťažko hľadá. A iste sa vám tiež stalo, že ste úplne zabudli na poklady, ktoré doma ukrývate! Poďte si uložiť bižutériu tak, aby sa z nej stal štýlový doplnok aj vo vašom interiéri.

Pozrite si aj: Poznáme to všetci: Škaredé, plastové dvierka od stúpačiek - TAKTO ich zamaskujete

Správne skladovanie náušníc, náramkov, príveskov, prsteňov, náhrdelníkov, brošní, čeleniek, sponiek a mnohých ďalších pokladov, ktorými sa pravidelne zdobíte, je tak trošku umením - hlavne umením byť kreatívna a nájsť efektívny spôsob, ako ich skladovať bez poškodenia alebo „zapatrošenia".

 

Prinášame vám niekoľko veselých tipov ako tieto poklady skladovať veselým spôsobom.

Obal na vajíčka

Áno, ten papierový bude ideálny. Vyberte si menší na 6 kusov alebo väčší na 10. Papierový obal môžete ľubovoľne ozdobiť, a ak preferujete otvorené skladovanie, môžete vrchnú časť úplne odstrániť. Teraz už len stačí všetko pekne roztriediť. Ideálne na náušnice alebo prstene.

Pozrite si aj: Fúj! Toto je zoznam chorôb, ktoré môžete dostať z vášho záchoda

Hlinený stojan

Máte kreatívne chúťky? Zakúpte si v umeleckých potrebách hlinu alebo samoschnúcu modelovaciu hmotu. Vytvarujte mini stojany v podobe kaktusov alebo malých stromčekov. Dokonale sa hodia na skladovanie prsteňov alebo retiazok. Stačí ozdobiť, prípadne nafarbiť podľa vašich predstáv a originálny držiak bude na svete.

Pozrite si aj: Chceli by ste okno v kúpeľni, ale odrádza vás rosenie a zahmlievanie? Máme riešenie!

Pre odvážne tvorilky máme nápad s betónom. Odlejte si z betónu jednoduché ihlany. Ozdobiť ich možno farbami s kovovým leskom. Tie s menším priemerom využijete na prstene, väčšie sa hodia na náramky.

 

A čo takto reťaz?

Zakúpite niekoľko metrov ozdobnej reťaze v návine, ideálne s väčšími očkami. Na stenu alebo dosku zatlčte tri klince v rovnomerných odstupoch a zaveste na ne reťaz. Do očiek zachyťte svoje obľúbené náušnice, náhrdelníky... prosto všetko, čo vám napadne. Roztriediť ich môžete napríklad podľa farby. Z držiaka sa tak stane zaujímavá a pestrá dekorácia.

Pozrite si aj: Určite to robíte zle: Správne vetrať v kúpeľni je potrebné TAKTO často

Náš tip: Ak chcete svoju nástennú dekoráciu ozvláštniť o čosi viac, zaveste na šnúru zaujímavo vyzerajúcu haluz alebo atypický kus dreva. Už sám osebe bude pôsobiť ako zaujímavá dekorácia, ak ho však ešte dozdobíte svojimi šperkami, bude to top.

Pozrite si aj: (FOTO) Dokonalá čierna kuchyňa: Nie je depresívna, je noblesná

Ďalšiu šikovnú pomôcku nájdete opäť v prírode, použiť však môžete aj umelé vetvičky. Postavte ich do kvetináča, pre stabilitu zasypte dekoračnými kameňmi alebo použite vázu s dobrou stabilitou. Teraz len stačí zavesiť všetky vaše ozdoby.

Stále málo? Pozrite si viac inšpirácie v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia