Neuveríte, ako sa dá takmer zadarmo zariadiť byt z vecí, ktoré si donesiete z prechádzky

Doplnky, dekorácie | 06.09.2019

Nedávno sme navštívili zaujímavý byt v Trenčíne. Peter, majiteľ bytu a jeho dcérka Lea, milujú drevo a dá sa povedať, že väčšinu zariadenia vyrobili z vecí, ktoré si doniesli z prechádzok a z dobrodružných výletov.

Kam sme to prišli?

Keď sme vošli do chodby, mali sme pocit akoby sme boli v rodinnom dome niekde na vidieku. Nad dverami do kuchyne sme videli zavesenú na špagáte kukurice a pletené košíky, na stene zasa hrable, ktoré slúžia ako vešiak, pri nich reťaze, vrecúška s bylinkami, levanduľu a rôzne ozdoby v drevených rámoch.

Iní by to vyhodili

Petrovi stačí nájsť hocijakú maličkosť a dokáže z nej vykúzliť doslova umelecké dielo. Iní by určite hmatník z dolámaných huslí odhodili, on sa s ním pohral, naimpregnoval ho a dnes slúži v jeho byte ako zaujímavý artefakt. Rovnako je to aj s kostolnými kľúčmi a inými pokladmi - kamennými srdciami, kovaniami, plieškami...

Prečítajte si aj: Drevo v interiéri, ktoré vám vyrazí dych!

Kamenná rodinka

Aj v kuchyni sme obdivovali jeho fantáziu. Z odrezkov urobil obklad na stenu, do jedného z nich dokonca zakomponoval hodiny! Vázu pre jeho obľúbené prírodné kytice urobil zo zátiek od vína a zaujímavý svietnik doplnila jeho dcéra Lejka ploskáčmi, ktoré však nenechala iba tak. Urobila z nich roztomilú rodinku tak, že každému z nich dokreslila líčka, tváričky a ústa, čím akoby kamienky ožili.

 

Pavučina na stene

V Petrovom byte je proste všetko originálne a urobené vlastnými rukami. V obývačke nalepil na jednu stenu tapetu s fotografiou soľnej jaskyne v Bieličke, ktorú ohraničil 100 ročnou hradou z pivovaru v Kočovciach. Na druhú umiestnil závesnú dekoráciu z naplavenín dreva, ktoré našiel na brehu Váhu. Starostlivo vybrané kúsky dreva naukladal jedno na druhé a na ich povrch urobil veľkú pavučinu!

Vyskúšajte aj toto: FOTOinšpirácia: Ručne vyrábané, drevené dekorácie spravia z vášho bytu skutočný DOMOV

Ako to je možné?

Stolík z hranolov si vyrobil tiež sám, rovnako ako svietnik uložený na pni stromu, ktorý má podstavec z pokrúteného drôtu, omotaného špagátom. Jednoduchý trik vyvolá údiv v každom kto ho zbadá. Starožitný stolík, obrazy a sošky dostal alebo našiel. Jediné, čo do obývačky kupoval je sedačka a koberec.

Nič len také obyčajné

Samozrejme, ani osvetlenie nie je len také obyčajné. Tri lampy zavesil na konár. Ich tienidlá urobil pomocou balóna, okolo ktorého omotal špagát, potrel lepom a po zaschnutí balón prepichol a vytiahol. Nástenné lampy urobil z odrezkov paliet a fliaš na zaváranie, sú tu aj zaujímavé lampáše, svietniky...

Aj toto vás bude zaujímať:Vyrobíte za pár minút: Praktická nástenka k písaciemu stolu 

Hojdačka pre dcéru

Aj izbu pre dcéru Lajku, s ktorou chodí často na dobrodružné výpravy, zariadil netradične. Veď kto iný má ešte v strede miestnosti hojdačku a na stene krásnu mandalu? Krásne prerobil aj nočný stolík, ktorý skrášlil nalepením papiera s notami a nápismi, ktoré vytlačil a namočil do kávy aby získali patinu.

Záhrada na balkóne

O tom, že majiteľ bytu zbožňuje prírodu napovedá aj balkón, kde si vytvoril svoj vlastný prírodný raj. V slamených košoch sú voňavé rastliny, medzi kamienkami rastú skalničky, pestuje tu bylinky a okrem samorastov tu má odložených ešte zopár kúskov dreva, ktoré čakajú na to, čo z nich Peter urobí.

Pozrite si v našej GALÉRII, čo všetko si priniesli z prechádzky domov!

Pripravila: Daniela Mýtna

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia