Praktické a super rýchle tipy ako sa naladiť na jesenný dizajn

Doplnky, dekorácie | 17.09.2019

Dekorovanie k jeseni nemusí byť náročné ani drahé. Je to skôr len o správnom nápade.

September je mesiacom, kedy už vo vzduchu cítiť príchod jesene. A to znamená preladiť nielen na teplejšie oblečenie, ale obliecť aj interiér do farieb a prvkov, ktoré budú ladiť s prirodzeným kolobehom roka.

Pozrite si aj: Zabudnite na tapety a kachličky, totálnym trendom sú sklenené zásteny

Doplnky z prírody

Ak ste sa pri predstave jesenného dekorovania išli obliecť a vyraziť do obchodu s dizajnovými doplnkami, zaraďte spiatočku, pretože všetko čo k peknému, prívetivému aj praktickému a lacnému dekorovaniu budete potrebovať, nájdete v jesennej prírode.

 

Šišky, kamienky, kúsky vetvičiek, prípadne jesenné plody a bobuľky kríkov, ktoré vysušíte, príroda ponúka zdarma. Na stolík, do vázy, ku krbu či do misiek v predsieni. Prírodné sušené dekorácie krásne uvítajú jeseň.

Pozrite si aj: Máte ošarpané staré okno? Takto ho premeníte na cool dizajnový kúsok

Sviečky

Jeseň nie je leto, ale do Vianoc je ešte ďaleko. A hoci reklamy a obchodné domy už pomaly začínajú štebotať o potrebe pripraviť sa na Vianoce, doma to neurýchľujte. Na druhej strane sa nedá nevšimnúť, že dni sú stále kratšie a tma začína opäť prichádzať skôr do našich domovov.

Pozrite si aj: Podľa TEJTO veci zistíte, či ste našli svoj štýl, alebo zariaďujete len podľa toho, čo je IN

To je ten správny čas, kedy si môžete po návrate z práce zapáliť sviečky a nevyužívať len umelé svetlo LED žiaroviek, ale sprítomniť si aj teplé plamienky ohňa. Verte či nie, prvá zima vám rozhodne nepôjde tak pod nechty.

 

Tekvičky zo záhrady

Jeseň je farebnejšia ako leto a farby pristanú aj domovu. Skúste sa rozhliadnuť aj po susedoch a známych, ako sú na tom s úrodou tekvičiek. Táto plodina sa občas vyrojí v takých množstvách, že mnohí sú radi, ak ju môžu darovať.

Pozrite si aj: Odborníci radia, ako sa starať o veľké sklenené plochy, aby neboli plné šmúh

A nie každá tekvička sa musí skonzumovať. Najmä tie malé ozdobné sú presne určené k tomu, aby dali vášmu domovu tú správnu jesennú príchuť, pri ktorej vám nebude smutno za letom, ale jeseň vás zohreje teplými farbami.

Pozrite si aj: Tento štýl nie je pre každého: Miestami drsný, chladný, ale vždy elegantný (FOTO)

Prezlečte si interiér

Obrusy a obliečky nemajú v domácnosti len praktickú úlohu. Sú perfektným ilustrátorom jesennej atmosféry v interiéri. Slnečné obrusy nahraďte farbami jesene. Tak isto aj obliečky. Prípadne, ak máte možnosť, oplatí sa prezliecť aj závesy. A prečo? Pretože keď začne za oknami pofukovať chladnejší vietor a decká po škole si na lúke začnú púšťať šarkany, vďaka teplým farbám a príjemnej dekorácii vám počas jesene bude doma príjemne na duši.

 

Nezabudnite na čaj

Už prichádza jeho hlavná sezóna. Ak hľadáte dekoráciu na kuchynský alebo obývačkový stôl, pekný čajový servis vzbudzuje atmosféru príjemnej jesene. Môžete síce zabudnúť na more a pláže, ale zohriať sa pri čaji a zakutrať sa pod deku s jesenným motívom je čistá romantika. Takže čajíkovanie v jeseni? Tri, dva, jeden, práve začína v peknom dizajnovom servise.

Inšpirujte sa jesennou výzdobou, ktorá stojí pár centov, v našej GALÉRII.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia