Prineste si jeseň domov: Takto si vyrobíte jesenné kytice, ktoré vám bude každý závidieť

Doplnky, dekorácie | 24.09.2019

Jesenné kytice ozvláštnia váš domov. Pozrite si naše tipy na domáce inšpirácie.

Na jeseň sa nevyberiete na lúku po čerstvé kvietky plné farieb. Ale ak ide o farby, tak aj z jesennej prírody si môžete doniesť čerstvú paletu krásnych žiarivých prírodnín hýriacich farbami. Doma si z nich môžete spraviť kytice, ktoré vám bude každý závidieť. Pritom to nie je vôbec zložité.

Ostatní práve čítajú: Máte malý byt? Nezúfajte, využite týchto 5 tipov na spálne, ktoré nezaberú žiadne miesto

Do prírody na plody

Jeseň už prešla od kvetu k plodom, ale ak sa pustíte okrajom lúk niekedy len tak na ľahkú prechádzku, okamžite nájdete mnoho krásnych farebných bobuliek, plodov, šípok, trniek, ktoré si môžete aj s vetvičkami doniesť do vázy a naaranžovať si vlastnú kyticu plodov a darov jesene. Nie je pravda, že jeseň je smutným obdobím, keď si z prírody požičiate farby, budete mať bývanie žiarivejšie ako počas letných dní.

 

Sušte

Napriek tomu, že je jeseň a dni sú chladné, ešte stále je vonku dostatok kvetov, ktoré čakajú na šancu ozdobiť vám vázu. Ruže alebo napríklad aj bodliaky. Predstavujú zaujímavé predmety na skrášlenie obydlia. Majú krásne farby a práve kvety patriace k jeseni sú ideálne na sušenie. Vydržia bez problémov do jari, niekedy dokonca aj viac rokov. Stačí ich len usušiť, spojiť do kytice a o dekoráciu zadarmo máte postarané.

Ostatní práve čítajú: Pohrabte sa babke na povale, nájdete tam retro kúsky, ktoré sú opäť IN (FOTO)

Rozľahlé kytice

Jeseň je povestná tým, že sa aj v záhrade zbierajú posledné kúsky úrody a často aj mnoho ozdobných rastlín ako malé tekvičky, okrasné uhorky, prípadne šúľky malej kukurice a šúpolie. A to je príležitosťou a výzvou, aby ste sa na chvíľu zbavili predstavy o tom, že potrebujete mať kyticu len vo váze. Pekná „kytička" takejto sezónnej ozdoby sa môže naaranžovať napríklad aj na parapete, na komodu v predsieni alebo na malý stolík, či do misy v obývačke.

Ostatní práve čítajú: Zarodila vám záhradka a teraz neviete čo s tým? Nemusíte zavárať, skúste toto!

Svieže chryzantémy

Tieto kvietky sa skloňujú s jeseňou a s časom dušičiek. Často sú vnímané ako kvety zosnulých, ale rozhodne nimi nie sú. Chryzantémy majú neuveriteľné množstvo farieb a tvarov. Sú sviežejšie a farebnejšie ako čerstvo rozkvitnutá jarná lúka.

 

Nevyberajte si len objemné chryzantémy na uctenie predkov, ale aj na osvieženie parapetov či predsiene. Chryzantémy sú kvety, ktoré vnesú do interiéru skutočne krásne farby živých kvetov aj pri bode mrazu. Pritom nemusia byť sušené ani rezané, ale pekne rastúce v črepníku.

Ostatní práve čítajú: Máte malý byt? Nevadí, skúte si vliezť do skrine! Presvedčte sa, o čom hovoríme

Jablká

Dá sa z nich vytvarovať farebná kytička alebo týmto plodom môžete dotvoriť paletu močiarneho rákosia, iných typov kvetov a plodov. Jablká skutočne nemusia slúžiť len na jedenie. Vyrezané či správne uložené predstavujú krásne ovocné kytice. Navyše, dokonale prevoňajú ovzdušie.

Pozrite si v našej GALÉRII prehliadku tých najkrajších jesenných kvetov.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia